NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Český rozhlas modernizuje vysílání RDS-TMC

Český rozhlas modernizuje vysílání RDS-TMC

Český rozhlas společně s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky a se společností TamTam Research spustil výrazně modernizované vysílání dopravních informací RDS-TMC. Lepší pokrytí zajistí přesun na stanici Český rozhlas Radiožurnál.

Dopravní služba RDS-TMC (Traffic Message Channel) byla spuštěna na novém serveru s novou verzí softwaru. Zároveň byla přesunuta ze stanice Český rozhlas Vltava na Český rozhlas Radiožurnál, který má větší pokrytí. RDS-TMC zajišťuje automatizované předávání informací o uzavírkách a nehodách do navigací v moderních automobilech. Předávané informace z Národního informačního dopravního centra tak budou dostupné v robustnější a spolehlivější podobě na celém území České republiky.

„Nově zavedená adresace geografických segmentů sítě RDS-TMC bude snižovat latenci systému a zvyšovat jeho datovou prostupnost. Současně s nasazením nového RDS-TMC serveru jsme provedli i přestavbu RDS serverů Českého rozhlasu, které nově využívají dvojitého zabezpečení proti možným výpadkům,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

Nový systém zahrnuje důsledné sledování kvality i dostupnosti služby. Vysílaná RDS-TMC data budou trvale monitorována a vyhodnocována na dvou nezávislých místech. Stávající služba RDS-TMC bude tímto způsobem významně zkvalitněna. Posluchačů se změna nijak nedotkne. Přijímač v autě si data RDS-TMC vyhledává automaticky sám bez ohledu na to, jakou stanici posluchač aktuálně poslouchá.

Modernizované vysílání RDS-TMC na stanici Radiožurnál bylo spuštěno 13. 12. 2022 v 11 hodin.

TZ

Foto: Škoda Auto

Tallin Estonia Skyline
telekomunikace

Telia Estonia začne odstavovat 3G

Telia Estonia zahájí odstávku své 3G sítě příští měsíc. Operátor sleduje trend vypínání 3G služby mnoha operátorů po celém světě a posiluje své 4G a

ČÍST DÁLE »