NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Auxylium obdrželo certifikaci francouzské armády „Defence Restricted“

Auxylium Atos

Auxylium, taktické LTE komunikační řešení vyvinuté pro francouzské ozbrojené síly, získalo oficiální certifikaci „Defence Restricted“. Je to poprvé, co 4G LTE taktické zařízení používané v operačních misích získalo tuto úroveň zabezpečení a je tak oficiálně schopné předávat citlivé informace.

Auxylium denně poskytuje vojákům nasazeným do protiteroristické operace Sentinel šifrované a spolehlivé komunikační řešení, které umožňuje plynulé sdílení informací a účinné ovládání.

Řešení transparentně využívá veřejné i soukromé sítě a kombinuje výhody civilní techniky s úrovní zabezpečení požadovanou pro vojenské vybavení. Je založeno na smartphonu s operačním systémem Android a na vzdáleném rádiovém modulu “Helium” 4G, který vyvinula a patentovala francouzská Agentura pro zadávání veřejných zakázek v oblasti obrany.

Výhodou řešení je odolnost a vysokorychlostní připojení v pohybu kombinované s vysokou úrovní bezpečnosti potvrzovanou certifikátem “Restricted Defence”. Auxylium je tak možné používat jako hlavní řešení pro vnitřní bezpečnost, civilní bezpečnost a ochranu OIV(operátoři zásadního významu).

V červnu Atos zahájil nabídku Atos LTE kritické, taktické, bezpečné a odolné komunikace 4G, včetně smartphonů, aplikací a komunikačních zařízení. Tato modulární nabídka typu end-to-end zahrnuje také Auxylium a ultrabezpečnou službu Hoox for mission, sledování zdrojů a řešení pro multimediální dispečink a záznam.

Konference Metro'24 Rock Line
telekomunikace

Konference Metro’24 Rock Line

Účastníci konference Metro’24 Rock Line se v AquaCity Poprad dozvědí, jak navrhnout inteligentní čtvrti a budovy, aby splňovaly ta nejvyšší kritéria komfortního, bezpečného a efektivního

ČÍST DÁLE »