NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Přenos dat elektrickou sítí rychlostí až 500 Mbit/s

AVM FRITZ!Powerline 546E

Zařízení AVM FRITZ!Powerline 546E využívá jako alternativní možnost pro přenos dat v rámci lokální sítě vnitřní elektrické rozvody. Touto cestou dokáže po elektrickém vedení přenášet data rychlostí až 500 Mbit/s.

Současně nabízí i bezdrátové připojení prostřednictvím Wi-Fi 802.11b/g/n s rychlostmi až 300 Mbit/s. Ve výbavě nechybí ani dva klasické Fast Ethernet porty pro připojení přes kabel.

Díky tomu mají uživatelé k dispozici bohaté možnosti, jak efektivně vybudovat lokální síť pro domácnost či menší firmu s využitím nejvhodnější dostupné technologie. Mohou si sami zvolit optimální konfiguraci své lokální sítě a do budoucna ji snadno přizpůsobovat měnícím se potřebám.

AVM FRITZ!Powerline 546E dále nabízí Smart Home funkce, protože dokáže řídit zapínání a vypínání připojeného elektrického spotřebiče podle zvoleného naprogramovaného schématu. Užitečnou doplňkovou funkcí pak měření spotřeby, což uživatelům pomáhá optimalizovat náklady na energii.

Důležitou předností všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »