NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Foxconn vynesl na oběžnou dráhu dva satelity

Foxconn Exolaunch

Foxconn vypustil dva satelity na nízkou oběžnou dráhu Země (LEO).

Společnost – formálně známá jako Hon Hai Technology Group – oznámila dohodu o zahájení služeb (LSA) se společností Exolaunch.

Společnosti poté vypustily dva satelity s kódovým označením Pearl-1H a Pearl-1C z paluby mise Falcon 9 společnosti SpaceX během mise Transporter-9.

Tyto dva satelity byly vyvinuty ve spolupráci s National Central University (NCU). Foxconn poprvé zmínil plány na přidělení zdrojů na výzkum a vývoj satelitních technologií LEO v loňském roce, ale neuvedl mnoho podrobností.

Podle Gunter’s Space Page, oba dva 8,8 kg 6U satelity provozují komunikační zátěž v pásmu Ku a Ka.

„Jedná se o pilotní provoz jako důkaz koncepce našeho úsilí v oblasti satelitní širokopásmové komunikace LEO a nové generace přesahující možnosti 5G (B5G). Je to také skvělý příklad spolupráce mezi akademickou sférou a průmyslem. Exolaunch hraje klíčovou roli při přesunu naší mise do vesmíru,“ řekl Dr. Jen-Ming Wu, ředitel Centra pro výzkum komunikace nové generace na Hon Hai Research Institute.

Jesse Chao, Sr. ředitel pro politiku B5G a firemní politiku ve Foxconnu, dodal: „V B5G a nové vesmírné éře bude vypouštění družic LEO stále cenově konkurenceschopnější a pohodlnější. První Pearl společnosti Foxconn má ukázat, že budeme připraveni uspokojit rostoucí poptávku po klíčových komponentách, subsystémech a testech integrace sestav, což povede k vyššímu oběhu a inovacím v novém kosmickém průmyslu.”

Exolaunch bude poskytovat správu misí, zaváděcí hardware a služby pro inaugurační sadu satelitů Foxconnu.

Mise transporter-9 odstartovala z kalifornské Vandenberg Space Force Base v sobotu 11. listopadu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »