NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

5G síť Masmovilu pokrývá 340 španělských měst

Masmovil 5G network

Španělský telekomunikační operátor Masmovil nabízí zákazníkům své značky Yoigo 5G služby již ve více než 340 městech ve 39 provinciích po celém Španělsku, uvedla společnost.

5G služba společnosti je nabízena kombinací vlastní infrastruktury a dohody s konkurenčním operátorem Orange. Masmovil má v současné době 80 megahertzů spektra v pásmu 3,5 GHz pro poskytování 5G.

Některá města, ve kterých operátor poskytuje 5G, jsou: Álavu; Alicante; Almería; Asturie; Ávila; Badajoz; Baleares, Barcelona, ​​Cáceres, Cádiz, Cantabria, Ceuta, Córdoba, Coruña, Granada, Guipúzcoa, Huelva, Huesca, Jaén, Las Palmas, La Rioja, León, Lugo, Madrid, Málaga, Melilla, Murcia, Navarra, Orense, Palencia, Pontevedra, Salamanca, Santa Cruz de Tenerife, Sevilla, Vizcaya, Valencia, Valladolid, Zamora a Zaragoza.

Masmovil také uvedl, že má v úmyslu pokračovat v nasazování 5G infrastruktury v příštích měsících, aby rozšířil své současné pokrytí.

V říjnu 2019 podepsal Masmovil dohodu se společností Orange Spain týkající se mobilních, optických a širokopásmových technologií. Dohoda umožňuje společnosti Masmovil přístup k celé síti 5G společnosti Orange Španělsko díky dohodě o režimu „virtuálního aktivního sdílení“, což jí umožňuje nasadit 5G ve 4500 lokalitách, které pokrývají 35% španělské populace ve 40 hlavních městech včetně Madridu, Barcelony, Valencie , Sevilla, Zaragoza, Malaga a Bilbao. Společnost Orange do konce roku 2021 ve Španělsku nasadí celkem 1 500 nových umístění.

Dohoda o 5G mezi dvěma španělskými operátory bude platit do roku 2028 a lze ji prodloužit o dalších 5 let.

Orange nedávno oznámil, že již nabízí služby 5G ve 298 městech ve 38 provinciích po celé zemi.

Orange uvedl, že očekává, že jeho 5G síť dosáhne do roku 2022 pokrytí 90% populace.

Společnost Orange hodlá do konce roku 2021 nabídnout tuto technologii ve 400 městech, což odpovídá pokrytí populace přes 51%, a to kombinací samostatných (NSA) 5G a technologie Dynamic Spectrum Sharing (DSS).

Některá města pokrytá sítí NSA 5G Orange jsou Madrid, Barcelona, ​​Valencia, Sevilla, Malaga, Cadiz, Ibiza, Zaragoza, Logroño, Leon, Santander, Salamanca, Valladolid a Pamplona.

Provozovatel zahájil komerční služby 5G ve Španělsku v září 2020 pomocí zařízení poskytovaného švédským prodejcem Ericsson.

Evropský operátor v současné době nabízí 5G prostřednictvím spektra v pásmu 3,6–3,8 GHz.

Mezitím společnost Telefónica nedávno uvedla, že ke konci prvního čtvrtletí roku 2021 rozšířila pokrytí sítí 5G na více než 80% populace země a nainstalovala více než 4300 uzlů, které nabízejí pokrytí více než 37 milionům obyvatel.

Telekomunikační společnost uvedla, že její síť 5G v současné době zasahuje do 1 253 měst po celém Španělsku.

Společnost zahájila službu 5G v září 2020 a zavázala se nasadit 5G v 921 městech pokrývajících 75% španělské populace do konce roku 2020.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »