US Cellular dosáhl dalšího rekordu vzdálenosti 5G mmWave

5G mmWave distance record

Jen několik týdnů poté, co posunul hranice 5G milimetrové vlny (mmWave) tím, že ve své živé síti ve vzdálenosti 7 kilometrů prokázal trvalé průměrné rychlosti downlinku kolem 1 Gbps a maximální rychlosti více než 2 Gbps, dosáhl US Cellular nového rekordu v partnerství se společnostmi Nokia a Qualcomm Technologies. Ve studii provedené v komerční síti operátora na ostrově Grand Island v Nebrasce dosáhly tyto tři společnosti připojení rozšířeného dosahu přes 5G mmWave na více než 10 kilometrů, a to po testování více míst a scénářů a měření vzdálenosti, propustnosti a latence.

„Tyto nejnovější výsledky zkoušek posilují důležitou roli, kterou hraje rychlá a spolehlivá bezdrátová služba při udržování připojení lidí bez ohledu na to, kde žijí nebo pracují,“ uvedl Mike Irizarry, výkonný viceprezident a technický ředitel společnosti US Cellular. „S technologií 5G mmWave od společností jako Nokia a Qualcomm Technologies můžeme poskytnout našim zákazníkům špičkové funkce vysoce výkonného 5G s ultra nízkou latencí a nabídnout ještě širší škálu komunikačních služeb, které zvýší jejich bezdrátový zážitek.“

Zkušební studie využila základny Nokia AirScale Baseband a mmWave Radios v pásmu 28 GHz (n261) a Qualcomm’s Fixed Wireless Access Platform gen 1, o kterých společnost uvedla, že umožňuje mobilním operátorům řešit mezery v konektivitě v komunitách bez obsluhy.

Fixed Wireless Access, nebo FWA, je metoda poskytování bezdrátového připojení domácnostem a podnikům prostřednictvím rádiových spojení mezi dvěma pevnými body bez nutnosti připojení optických vláken a kabelů pro připojení na poslední míli. Pokládka a údržba optických vláken může být za mnoha okolností neúměrně nákladná, například ve venkovských a předměstských prostředích, což z FWA, která stále může poskytovat ultravysokorychlostní širokopásmové připojení, dělá atraktivní volbu.

Kromě vzdálenosti přibližně 10 km dosažené zkouškami společnosti také zaznamenaly průměrnou rychlost downlinku kolem 1 Gbps a rychlost uplinku dosahující přibližně 57 Mbps.

Zdroj: rcrwireless.com

@RadekVyskovsky

Napsat komentář