NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vzdálenou správu sítí teď oceníte ještě více než doposud

nebulizace

Výhody platformy Zyxel Nebula pro správu sítí pomocí cloudu jsou ještě více patrné v kontextu současné pandemie koronaviru. Petr Koudelka, Senior Sales Engineer ve společnosti Zyxel Networks, vysvětluje, proč očekává další nárůst popularity systému Nebula mezi IT manažery a poskytovateli řízených služeb.

Globální pandemie koronaviru představuje pro každou zemi, organizaci a jednotlivce extrémní situaci a narušuje život každého z nás, nejvíce pak desetitisíců infikovaných osob. Tato krizová situace má negativní dopady také na společnost Zyxel, její obchodní partnery a zákazníky. Byli jsme nuceni omezit zahraniční služební cesty a v některých zemích jsme zaměstnance museli požádat, aby v maximálním možném rozsahu pracovali z domova. Nastalá situace na druhou stranu zvýšila poptávku po našich produktech, které umožňují bezproblémové a bezpečné připojení pro práci z domova.

V souvislosti s pandemií jsme také zaznamenali zvýšený zájem IT manažerů a poskytovatelů řízených služeb o systém Nebula pro správu sítí pomocí cloudu. Za současné situace, kdy je zásadně omezen pohyb a shromažďování osob, dává vzdálená správa ještě větší smysl než dříve. Jsme přesvědčeni, že po těchto zkušenostech systém Nebula čeká další rychlý nárůst popularity.

Další důvod k rostoucí popularitě

Nebula se rostoucí popularitě těšila již před touto zdravotnickou krizí, která sama o sobě představuje další pádný důvod pro zavádění vzdálené správy. Vzhledem k současným snahám minimalizovat veškerý pohyb a sociální interakce IT manažeři a poskytovatelé řízených služeb na platformě Nebula oceňují dvě přednosti.

První z nich je možnost vzdálené konfigurace a instalace. Díky platformě Nebula lze kompatibilní zařízení Zyxel nastavit ještě před expedicí ze skladu a poté automaticky konfigurovat při zapojení do sítě. Zařízení navíc může přímo na místě instalovat i člověk bez technických znalostí nebo zkušeností. A pokud už by si náhodou nevěděl s instalací rady, po telefonu mu ochotně pomohou zaměstnanci společnosti Zyxel.

A druhou předností pak je vzdálená správa pomocí platformy Nebula. Platforma Nebula umožňuje odborníkům na dálku monitorovat síťová zařízení a pouhými několika kliknutími provádět požadované změny jejich nastavení. Díky této schopnosti si Nebula získává rostoucí popularitu mezi poskytovateli řízených služeb a většími zákazníky, což dvojnásob platí právě od začátku letošního roku.

Další možnosti

Jak jsme již uvedli, v kontextu současné pandemie koronaviru jsou výhody platformy Nebula ještě více patrné než doposud. Společnost Zyxel k platformě Nebula nabízí široké portfolio kompatibilních přepínačů, přístupových bodů a bezpečnostních bran. U zařízení s funkcí NebulaFlex lze přepínat mezi lokální správou, správou pomocí kontroleru a správou na bázi cloudu. Zákazníci se tak v případě zájmu mohou kdykoli vrátit k lokální správě zařízení, což se však v praxi téměř nestává, ale tato možnost je stále k dispozici.

Správu síťových zařízení na dálku považujeme za budoucnost při jejich instalaci a řízení, přičemž předpokládáme, že její obliba po této krizové situaci dále poroste. Pokud jste se s modernizovanou verzí platformy Nebula doposud neseznámili, pak neváhejte kontaktovat nejbližší zastoupení společnosti Zyxel nebo poskytovatele řízených služeb. A mimochodem, nemusíte nikam chodit ani k sobě nikoho zvát, protože prezentaci platformy Nebula lze kompletně provést na dálku.