NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Rychlý Wi-Fi 6 router nové generace

Router DIR-X5460

Nový EXO AX5400 Wi-Fi 6 router (DIR-X5460) je speciálně určen k zajištění bezproblémového připojení v celé domácnosti nebo v malých kancelářích.

V době hromadného přechodu k práci na dálku a zvýšené potřeby spolehlivého domácího Wi-Fi připojení dokáže router DIR-X5460 plně obstát i v prostředích s nejvyššími nároky na šířku pásma. S maximální rychlostí a stabilitou podporuje například cloudové aplikace, videokonference nebo streamování Ultra-HD 4K/8K videa. Router DIR-X5460 je také připraven na rostoucí počet připojených chytrých IoT zařízení.

Rodiny nyní tráví více času doma a on-line, a proto je router DIR-X5460 vybaven sadou chytrých bezpečnostních funkcí k sledování a řízení internetových aktivit dětí. Funkce, jako je rodičovská kontrola podle vybraného profilu, dávají rodičům kompletní přehled a kontrolu, kdy mají konkrétní zařízení přístup k internetu.

Router DIR-X5460 podporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ax a nabízí kombinovanou rychlost bezdrátového připojení až 5 400 Mb/s s ohromným pokrytím. Vestavěné výkonové zesilovače a funkce Beamforming zvyšují dosah stávající sítě a směrují signály přesně tam, kde jsou zapotřebí. DIR-X5460 umožňuje také agregaci linek na Gigabit LAN portech za účelem zdvojnásobení šířky pásma kabelového připojení.

Nové technologie OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) a BSS Coloring zvyšují nejen kapacitu sítě, ale také dosah a rychlost, což zlepšuje celkovou efektivitu sítě. Funkce TWT (Target Wake Time) efektivně plánuje přenosy připojeným zařízením, aby věděla, kdy mají být připravena a kdy si dát pauzu, což prodlužuje výdrž jejich baterií.

DIR-X5460 navíc podporuje funkce hlasového asistenta, takže lze povolit, nebo zakázat přístup k Wi-Fi, kontrolovat přihlašovací údaje nebo restartovat systém pomocí chytrých, hlasem ovládaných reproduktorů s aplikacemi Amazon Alexa nebo Google Assistant.

K usnadnění instalace jsou k dispozici příručky nového routeru prostřednictvím specializované aplikace D-Link. Po instalaci lze využít mnoho nástrojů pro správu sítě a funkce rodičovské kontroly pro přizpůsobení přístupu k síti a zajištění bezpečnějšího připojení k internetu. Automatické aktualizace firmwaru zajišťují, že router DIR-X5460 bude mít vždy nejnovější funkce.

Dostupnost a cena

Nový router EXO AX5400 Wi-Fi 6 router (DIR-X5460) bude v České republice a na Slovensku v prodeji na začátku roku 2021 za doporučenou maloobchodní cenu 5 899 Kč, respektive 214,90 EUR.