NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Rychlý Wi-Fi 6 router nové generace

Router DIR-X5460

Nový EXO AX5400 Wi-Fi 6 router (DIR-X5460) je speciálně určen k zajištění bezproblémového připojení v celé domácnosti nebo v malých kancelářích.

V době hromadného přechodu k práci na dálku a zvýšené potřeby spolehlivého domácího Wi-Fi připojení dokáže router DIR-X5460 plně obstát i v prostředích s nejvyššími nároky na šířku pásma. S maximální rychlostí a stabilitou podporuje například cloudové aplikace, videokonference nebo streamování Ultra-HD 4K/8K videa. Router DIR-X5460 je také připraven na rostoucí počet připojených chytrých IoT zařízení.

Rodiny nyní tráví více času doma a on-line, a proto je router DIR-X5460 vybaven sadou chytrých bezpečnostních funkcí k sledování a řízení internetových aktivit dětí. Funkce, jako je rodičovská kontrola podle vybraného profilu, dávají rodičům kompletní přehled a kontrolu, kdy mají konkrétní zařízení přístup k internetu.

Router DIR-X5460 podporuje nejnovější Wi-Fi standard 802.11ax a nabízí kombinovanou rychlost bezdrátového připojení až 5 400 Mb/s s ohromným pokrytím. Vestavěné výkonové zesilovače a funkce Beamforming zvyšují dosah stávající sítě a směrují signály přesně tam, kde jsou zapotřebí. DIR-X5460 umožňuje také agregaci linek na Gigabit LAN portech za účelem zdvojnásobení šířky pásma kabelového připojení.

Nové technologie OFDMA (Orthogonal Frequency Division Multiple Access) a BSS Coloring zvyšují nejen kapacitu sítě, ale také dosah a rychlost, což zlepšuje celkovou efektivitu sítě. Funkce TWT (Target Wake Time) efektivně plánuje přenosy připojeným zařízením, aby věděla, kdy mají být připravena a kdy si dát pauzu, což prodlužuje výdrž jejich baterií.

DIR-X5460 navíc podporuje funkce hlasového asistenta, takže lze povolit, nebo zakázat přístup k Wi-Fi, kontrolovat přihlašovací údaje nebo restartovat systém pomocí chytrých, hlasem ovládaných reproduktorů s aplikacemi Amazon Alexa nebo Google Assistant.

K usnadnění instalace jsou k dispozici příručky nového routeru prostřednictvím specializované aplikace D-Link. Po instalaci lze využít mnoho nástrojů pro správu sítě a funkce rodičovské kontroly pro přizpůsobení přístupu k síti a zajištění bezpečnějšího připojení k internetu. Automatické aktualizace firmwaru zajišťují, že router DIR-X5460 bude mít vždy nejnovější funkce.

Dostupnost a cena

Nový router EXO AX5400 Wi-Fi 6 router (DIR-X5460) bude v České republice a na Slovensku v prodeji na začátku roku 2021 za doporučenou maloobchodní cenu 5 899 Kč, respektive 214,90 EUR.

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »