NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nový firmware a firewally

USG FLEX 100W

Společnost Zyxel Networks představila nové firewally USG FLEX 100W a USG FLEX 700 a také firmware ZLD 4.60 pro výrazné posílení ochrany poskytované bezpečnostními firewally. Tyto novinky malé a středně velké organizace účinně a flexibilně ochrání před stále důmyslnějšími kybernetickými hrozbami a pomohou jim zachovat provoz v nově nastalé realitě.

Podle zprávy, kterou nedávno publikovala Agentura Evropské unie pro kybernetickou bezpečnost (ENISA), se ruku v ruce s novou fází digitální transformace dále rozšiřuje záběr kybernetických útoků. Pandemie urychlila tempo digitalizace a mnohé společnosti donutila převést kvůli zachování svého provozu zaměstnance na práci z domova, a to prakticky ze dne na den. Tato náhlá změna pracovních postupů klade na organizace značné nároky, a to mimo jiné z hlediska zajištění optimální ochrany sítí a co nejvhodnějšího využití jejich omezených financí a zdrojů.

S cílem uspokojit potřeby ještě většího okruhu zákazníků společnost Zyxel právě posílila řadu USG FLEX o dva nové firewally. Konkrétně se jedná o firewall USG FLEX 100W, který představuje základní model s integrovanou funkcí WiFi, a o USG FLEX 700, novou vlajkovou loď této řady, která zvládne až 800 současně přihlášených zařízení. Vedle robustního a škálovatelného zabezpečení sítí malých a středně velkých organizací poskytují firewally USG Flex také vzdálený přístup pomocí VPN, správu WiFi přístupových bodů a komplexní paletu hotspot funkcí.

Vedle nových firewallů společnost přichází také s vylepšeným firmwarem ZLD 4.60, mezi jehož přednosti ve srovnání s předchozí verzí patří třikrát až pětkrát rychlejší kontroly SSL. Pro uživatele to znamená vyšší výkon na jejich stávajícím hardwaru, lépe fungující šifrování a dešifrování a rychlejší generování certifikátů.

Vylepšená kontrola SSL nově podporuje také poslední verzi protokolu Transport Layer Security (TLS) pro zabezpečení HTTPS komunikace mezi servery a jejich klienty. Kompatibilita s protokolem TLS 1.3 přináší uživatelům zařízení Zyxel lepší zabezpečení, vyšší výkon a spolehlivější ochranu soukromí proti stále vynalézavějším kybernetickým zločincům.

Vedle stávajícího filtrování IP adres a kontroly URL adres firmware ZLD 4.60 nově nabízí také filtrování DNS od společnosti McAfee. Tyto tři služby jsou k dispozici pro řadu firewallů ATP, přičemž jejich spojením vzniká komplexní a robustní řešení, které uživatelům znemožňuje návštěvu domén se škodlivým obsahem a dalších konkrétních stránek. Pro získání přehledu o nebezpečných doménách, hrozbách a typech dotazů mají správci prostřednictvím služby SecuReporter snadný přístup k analýzám filtrování obsahu.

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »