NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vodafone prodá maďarské operace společnosti 4iG za 1,8 miliardy dolarů

Budapest Hungary

Vodafone Group oznámila, že dosáhla dohody s maďarským systémovým integrátorem 4iG a státní holdingovou společností Corvinus Zrt o prodeji svého maďarského podnikání v hotovosti v hodnotě 715 miliard HUF (1,8 miliardy USD). Po dohodě zůstane 4iG v podniku s 51% podílem a samotný maďarský stát se 49%. Zúčastněné společnosti očekávají, že transakce bude uzavřena do konce roku 2022, s výhradou schválení regulačními orgány.

Tento krok má pro maďarskou vládu lepší pozici pro přímou kontrolu nad telekomunikačním sektorem, kterému v současnosti dominuje Magyar Telekom, dceřiná společnost Deutsche Telekom. Vodafone Hungary je druhou největší telekomunikační společností v Maďarsku za Magyar Telekom. Gellért Jászai, předseda představenstva a generální ředitel společnosti 4iG, nazval akvizici „nejvýznamnější tuzemskou telco transakcí za posledních třicet let“.

„Po úspěšném dokončení akvizice bude mít naše skupina jednu z největších digitálních infrastruktur v Maďarsku, která se díky své prominentní roli stane významným hráčem v maďarských telekomunikacích na mnoho dalších desetiletí,“ dodal.

Vodafone uvedl, že spojení jeho maďarských operací s 4iG je „doplňkové, s omezenými překryvy“.

Čistý příjem Vodafone Hungary v loňském roce činil 278 miliard HUF (681 milionů USD) a zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců. Dohoda nezahrnuje Vodafone Intelligent Solutions (VOIS), strategickou technologickou odnož společnosti Vodafone, která obsluhuje 28 zemí a provozuje několik regionálních kanceláří, včetně těch v Maďarsku.

Transakce připravuje cestu k vytvoření „maďarského národního šampióna v sektoru ICT,“ řekl Nick Read, generální ředitel Vodafonu.

„Tato kombinace s 4iG umožní Vodafone Hungary, která má v zemi hrdou historii úspěchů a inovací, hrát hlavní roli v budoucím růstu a rozvoji sektoru jako mnohem silnější škálovaný a plně konvergovaný operátor,“ dodal.

Vodafone se zbavuje maďarských operací, ale úsilí společnosti o místní digitální transformaci v Maďarsku pokračuje rychlým tempem. Vodafone nedávno oznámil řešení kontinuity služeb zaměřené na soukromé sítě, které využívá umělou inteligenci a strojové učení ke zlepšení efektivity průmyslové výroby. Řešení bylo vyvinuto se společností Ericsson. Nová platforma kontinuity služeb poprvé spatřila světlo světa ve výrobním závodě vlastněném Foxconnem v maďarském Komáromu.

I když je přizpůsobena specifickým výrobním požadavkům společnosti Foxconn, společnosti poznamenaly, že platformu kontinuity služeb lze přizpůsobit potřebám dalších podnikových zákazníků Vodafonu.

Zdroj: rcrwireless.com

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »