NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Globe Telecom prodává tisíce věží za 1,28 miliardy dolarů

Globe Telecom

Globe Telecom prodal více než 5 700 svých mobilních věží a dalších 1 350 věží na prodej čeká.

Filipínský operátor Globe Telecom potvrdil prodej 5 709 mobilních věží v hodnotě 1,28 miliardy dolarů. Podle společnosti půjde většina prostředků na rozšiřování sítě a datových služeb, zbytek – zhruba čtvrtinu – použije na splacení dluhů.

Generální ředitel Globe Telecom Ernest Cu uvedl, že společnost věří, že tyto snahy o zpeněžení společnosti umožní „další zlepšení celkové provozní efektivity, což jí umožní lépe sloužit svým zákazníkům“.

Frontier Tower Associates Philippines, jednotka Pinnacle Towers podporovaná KKR, koupí 3 529 věží, zatímco Stonepeak prostřednictvím společného podniku s distribuční společností elektrické energie Manila Electric získá dalších 2 180 věží za přibližně 472,2 milionu dolarů.

„Vzhledem k tomu, že Stonepeak pokračuje v rozšiřování své přítomnosti v asijsko-pacifickém regionu, zůstáváme hluboce odhodláni zajišťovat atraktivní investiční příležitosti do digitální infrastruktury pro naše komanditní partnery,“ uvedl v prohlášení Darren Keogh, vrchní ředitel Stonepeak. „Věříme, že vyhlídky růstu ve filipínském odvětví mobilních věží jsou silné, a jako takoví jsme nadšeni akvizicí tohoto významného portfolia věžových aktiv s Globe jako dlouhodobým hlavním nájemcem a příležitostí postavit další věže během příštích čtyř let.“

Globe Telecom dále jedná s třetí nejmenovanou věžovou společností ohledně prodeje a možného zpětného pronájmu dalších 1 350 věží, čímž by operátorovi zůstalo 4 000 až 5 000 telekomunikačních věží vlastněných společností.

Současná dohoda by měla být uzavřena do konce tohoto čtvrtletí a za 15 let si Globe Telecom věže pronajme zpět.

Zdroj: rcrwireless.com