NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vodafone chce v Německu vybudovat širokopásmovou optickou síť za sedm miliard eur

FTTH připojení (Fibre to the Home)

Britský telekomunikační koncern Vodafone chce v Německu vybudovat širokopásmovou optickou síť za sedm miliard eur (172 miliard Kč), která zpřístupní rychlý internet sedmi milionům německých domácností. Spojí se kvůli tomu s lucemburským finančním holdingem Altice a budou konkurovat Deutsche Telekom.

Německo je pro britskou společnost největším trhem. Společný podnik s Altice spustí v roce 2023, plánován je na šest let a ze 70 procent bude financován dluhem.

Jde o takzvané FTTH připojení (Fibre to the Home), kdy optický kabel dosahuje až do bytu, nebo těsně za jeho dveře a je tedy k uživateli blíž. Vodafone má zatím jen několik takových připojení, místo toho společnost pro přenos dat spoléhá na televizní kabely. Čistý optický internet je považován za stabilnější a rychlejší, ale je pro zákazníky také dražší, uvedla agentura DPA.

Výstavbu provede dceřiná společnost Altice Geodesia. Vodafone Germany bude zodpovědný za propagaci rychlejšího širokopásmového připojení u nových zákazníků.

Obě firmy budou v novém podniku FibreCo vlastnit 50 procent. Jejich spojení ještě musejí schválit regulační orgány a očekává se, že bude dokončeno v první polovině roku 2023.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »