NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

VMware a Deutsche Telekom spolupracují na virtuální platformě RAN

VMware a Deutsche Telekom spolupracují na otevřené a inteligentní virtuální platformě RAN (vRAN). Platforma založená na standardech O-RAN a architektuře FlexRAN společnosti Intel zlepší pružnost RAN pro stávající LTE i budoucí sítě 5G. Společnosti odhalily plány na testování a ověření platnosti řešení v centrále Deutsche Telekom v Německu.

Protože se poskytovatelé služeb nadále zaměřují na poskytování vylepšeného mobilního širokopásmového připojení zákazníkům, dlouhodobá vize se týkala všudypřítomné virtualizace sítě od jádra na okraj, což zahrnuje oddělení softwaru od hardwaru, což operátorům sítě umožňuje vyvíjet a zavádět inovativní služby automaticky. A zatímco drtivá většina investic operátora do virtualizace je zaměřena na základní síť, zájem o virtualizaci RAN se stále zvyšuje.

Pro Shekara Ayyara, výkonného viceprezidenta a generálního ředitele, Telco a Edge Cloud, VMware, je tento vývoj kritický.

“Ve světě 5G se RAN musí stát softwarově definovanou, aby vyhovovala potřebám CSP, a to, co navrhujeme s touto otevřenou a inteligentní platformou vRAN, to bude přesně dělat,” řekl a dodal, že „řešení přináší příslib RAN do popředí pro dnešní sítě LTE a budoucí sítě 5G.“

Cristina Rodriguez, viceprezidentka a generální ředitelka divize Wireless Access Network Division společnosti Intel, souhlasila s významem virtualizovaného RAN a uvedla: „Virtualizace RAN je důležitým krokem v budoucnosti 5G, který umožní inovativní služby na okraji. Cílem této spolupráce je ukázat, jak hardware a software založený na standardech mohou urychlit nové typy nasazení v síti. “

Architektura řešení Open RAN, využívající procesory Intel a FlexRAN a vRAN softwarovou referenční platformu, spouští pracovní zátěž vRAN na vrcholu cloudové platformy VMware, která je optimalizována pro pracovní zátěž v reálném čase a nízkou latenci.

Společnosti rovněž uvedly, že virtuální řešení RAN bude zahrnovat předstandardní RAN Intelligent Controller (RIC) vyvinutý ve VMware, který umožní funkce správy rádiových zdrojů v reálném čase.

Kromě společností VMware, Deutsche Telekom a Intel se také ukázalo, že klíčovými partnery pro vývoj řešení jsou Cohere Technologies a Mavenir.

Zdroj: rcrwireless.com