NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ericsson uvádí na trh technologii dynamického sdílení spektra

Dynamic Spectrum Sharing (DSS)

Společnost Ericsson oznámila, že její řešení Dynamic Spectrum Sharing (DSS) je komerčně dostupné a uvádí, že nová technologie je již součástí řady 5G sítí po celém světě.

Dynamic Spectrum Sharing je řešení pro sdílení spektra a umožňuje nasazení technologií 4G a 5G ve stejném pásmu a na stejném rádiu prostřednictvím aktualizace softwaru – dynamicky alokovat spektrum na základě poptávky uživatelů v řádu jedné milisekundy.

Ericsson rovněž poznamenal, že dynamické sdílení spektra je ekonomicky nejvýhodnějším způsobem nasazení 5G na stávající pásma – umožňující široké pokrytí 5G od prvního dne – efektivnější využití spektra a poskytování vynikajícího výkonu uživatelům.

„Poprvé v historii naši zákazníci nemusejí před nasazením nového „G“ spektra znovu budovat infrastrukturu, ale mohou rychle využívat 5G na stejných frekvencích jako dnes 4G. V příštích 12 měsících plánuje nasazení řešení více než 80 % komerčních 5G sítí, které podporujeme,“ říká Fredrik Jejdling, výkonný viceprezident a vedoucí sítí ve společnosti Ericsson.

Julian Bright, hlavní analytik společnosti Ovum / Omdia, řekl: „Řešení Ericsson Spectrum Sharing by mělo být efektivně využíváno. Poskytovatelé telekomunikačních služeb díky němu mohou rychle implementovat 5G ve svých FDD pásmech bez dodatečných investic a mohou využívat nová i stávající pásma pro vysokorychlostní a vysokokapacitní služby 5G. Dynamické přidělování spektra mezi 4G a 5G je nejefektivnějším způsobem, jak zahájit nasazení 5G.“

Švédský prodejce uvedl, že sdílení spektra společnosti Ericsson je již aktivní u více poskytovatelů služeb.

Švýcarský telco gigant Swisscom byl prvním poskytovatelem komunikačních služeb v Evropě, který v dubnu 2019 spustil komerční 5G služby. V prosinci 2019 Swisscom dosáhl celostátního pokrytí 5G a upgraduje svou síť prostřednictvím služby Ericsson Spectrum Sharing.

„Sdílení spektra společnosti Ericsson je klíčem k rychlému přijetí 5G. Jedná se o oboustranně výhodný přístup pro zákazníky a operátory, “ řekl Christoph Aeschlimann, vedoucí IT, sítí a infrastruktury divize ve Swisscom. „Zákazníci těží z 5G ihned a operátoři využívají své cenné spektrum nejefektivnějším způsobem. Již jsme s 5G dosáhli pokrytí 90% populace. “

V květnu 2019 zahájila společnost Telstra svou komerční 5G síť v Austrálii a nyní rozšířila pokrytí 5G ve 32 metropolitních a regionálních městech po celé zemi.

Ostatní operátoři, jako jsou Ooredoo a Play, používají Ericsson Spectrum Sharing k rozšíření pokrytí 5G v Kataru a Polsku.

Ericsson na vývoji a zdokonalování dynamického sdílení spektra spolupracuje s řadou partnerů, jako je Qualcomm Technologies. Využívá mobilní zařízení poháněná mobilními platformami Qualcomm Snapdragon 865 a 765 se systémy Snapdragon 5G Modem-RF, ale i MediaTek (Dimensity 1000). Spolupracuje i s firmami jako Oppo, Sony, Xiaomi, LG, vivo a WNC (Wistron NeWeb Corp.)

Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »