NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Intel sází na 5G infrastrukturu

Atom P5900

Společnost Intel představila Atom P5900, 10 nm systém navržený pro použití v 5G bezdrátových základnových stanicích a právě včas, protože křemíkový gigant projektuje potřebu šesti milionů 5G základnových stanic rozmístěných do roku 2024.

Navin Shenoy, EVP a GM Data Platforms Group ve svém prohlášení uvedí, že síťová infrastruktura 5G je do roku 2023 považována za „křemíkovou příležitost ve výši 25 miliard USD. Nabídnutím nejrychlejší a nejefektivnější cesty k navrhování, dodávkám a nasazení řešení 5G napříč jádrem, edge a přístupem jsme připraveni rozšířit naši vedoucí pozici na tomto rostoucím trhu.“

Intel se zaměřuje na zhruba 40% podíl na tomto trhu a projektuje, že bude „předním poskytovatelem křemíku v základnových stanicích do roku 2021“, oproti předchozím prognózám do roku 2022. To bude záviset na přijetí hlavními hráči, jako jsou Ericsson a Nokia, ale také to představuje příležitost pro rychle se rozvíjející otevřený prostor RAN, který je zaměřen na podporu interoperability více dodavatelů, aby se snížily náklady na síť a v ideálním případě podpořily inovace.

Kromě modelu P5900 Intel podrobně popsal procesor Xeon Scalable druhé generace, který podle společnosti poskytne zvýšení výkonu o 36%.

V loňském roce společnost Intel změnila svoji 5G strategii a začala se soustředit na podporu infrastruktury 5G sítí.

Zdroj: rcrwireless.com