NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

TIM schvaluje prodej aktiv pevných sítí společnosti KKR

telco tower 5G 4G

Italská telekomunikační společnost TIM schválila návrh společnosti Kohlberg Kravis Roberts & Co. L.P. (KKR) získat aktiva pevné sítě TIM nebo NetCo, včetně FiberCop. Optics BidCo, ovládaná společností KKR, převezme aktiva v současné hodnotě 18,8 miliardy eur, přičemž se očekává, že tato hodnota vzroste na 22 miliard eur kvůli výnosům.

Přezkum nabídky KKR představenstvem TIM byl nakonec schválen 11 řediteli pro a třemi proti.

Společnost TIM navíc obdržela nezávaznou nabídku na celý podíl TIM ve společnosti Sparkle; tato část obchodu je však v současné době považována představenstvem italského telca za „neuspokojivou“, a tak byl generální ředitel KKR pověřen, aby do 5. prosince „ověřil možnost obdržet závaznou nabídku za vyšší hodnotu, jakmile bude dokončena due diligence“.

Transakce společnosti NetCo, jejíž uzavření se očekává v létě příštího roku, je součástí plánu „odložení“ společnosti TIM, který byl poprvé představen v roce 2022, jehož cílem je překonat vertikální integraci oddělením aktiv infrastruktury pevné sítě od služeb, které bude TIM nadále poskytovat svým maloobchodním zákazníkům.

Stojí za zmínku, že prodej aktiv pevných sítí společnosti KKR se sídlem v New Yorku je považován za kontroverzní, protože dává kritickou italskou infrastrukturu do amerických rukou. Navzdory těmto kontroverzím se však zdá, že italská vláda dohodu podporuje.

Zdroj: rcrwireless.com