NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

KKR nabízí koupi TIM/Telecom Italia za 12 miliard dolarů

Lasia - Telecom Italia

Americký hedgeový fond KKR učinil nabídku ve výši 12 miliard dolarů na koupi italského telco giganta TIM/Telecom Italia.

TIM uvedla, že její představenstvo se sešlo, aby prodiskutovalo nezávazné vyjádření zájmu ze strany KKR o převzetí telekomunikační společnosti. Oznámení nenaznačuje, zda představenstvo dohodu přijme.

Bloomberg uvádí, že francouzská mediální firma Vivendi, největší akcionář Telecom Italia, v současné době pravděpodobně nepodpoří nabídku KKR, protože je považována za podhodnocování společnosti.

TIM uvedl, že KKR stanovila orientační cenu 0,505 eura pro svou možnou nabídku odkupu – 45procentní prémii oproti zavírací ceně kmenových akcií z 19. listopadu. Akcie po zprávě vzrostly o více než 25 procent.

Italské ministerstvo financí sdělilo agentuře Reuters, že zahraniční zájem o italské společnosti je „pozitivní zprávou pro zemi“, ale jakékoli plány pro TIM musí být v souladu s cílem rychle dokončit zavádění širokopásmového připojení v celé Itálii, podpořené adekvátními investicemi a ochranou pracovních míst.

KKR v současnosti vlastní podíl v podniku FiberCop společnosti TIM. Agentura Reuters uvedla, že plán KKR předpokládá, že TIM vyčlení svou pevnou síť, která bude provozována jako vládou regulované aktivum podle modelu používaného energetickou společností Terna nebo plynárenskou společností Snam.

TIM má dluh v hodnotě téměř 30 miliard eur a letos vydala řadu varování ohledně zisku.

Začátkem listopadu TIM uvedla, že zvažuje potenciální prodej podílu ve své Noovle Cloud a jednotce datových center kvůli finančním problémům.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »