NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

NTT Docomo se spojila se společností Nvidia, aby spustily 5G síť akcelerovanou GPU

NTT Docomo 5G RAN

Společnost tvrdí, že je prvním telekomunikačním operátorem na světě, který nasadil komerční 5G síť urychlenou pomocí GPU.

Docomo 5G Open RAN řešení využívá vysokovýkonnou 5G virtuální rádiovou přístupovou síť (vRAN) od společnosti Fujitsu postavenou na platformě Nvidia Aerial vRAN a Nvidia Converged Accelerators.

Podle blogu od Nvidie tato kombinace „umožňuje telekomunikačním operátorům vytvářet plně softwarovou a cloudově definovanou síť, která může dynamicky přidělovat zdroje pomocí standardního vybavení.”

Sadayuki Abeta, globální vedoucí Open RAN řešení v NTT Docomo, dodal: „Open RAN nabízí možnost postavit síť 5G nové generace s dosud nevídanou flexibilitou a škálovatelností díky multivendorovým spojením.”

„Těšíme se na další spolupráci s Nvidií na infrastrukturních řešeních, která těmto potřebám budou vyhovovat.”

Nvidia uvádí, že toto 5G Open RAN řešení je prvním 5G vRAN pro komerční nasazení telekomunikačního operátora, které používá její platformu Aerial s zesíleným vRAN stackem pro operátory.

Zmiňuje, že tato platforma kombinuje Nvidia Aerial vRAN stack pro 5G, rámce pro umělou inteligenci, urychlenou výpočetní infrastrukturu a dlouhodobou podporu softwaru a údržbu.

Docomo se snaží rozvíjet své Open RAN řešení od roku 2021, kdy spustila službu OREX (značka pro 5G Open RAN), jako součást snahy inovovat v oblasti Open RAN 5G vRAN.

Kromě Nvidie podporují službu OREX také společnosti Fujitsu a Wind River.

OREX bylo nasazeno v Japonsku na základě virtualizovaného DU (vDU) a virtualizovaného CU (vCU) od Fujitsu a využívá komerční servery, cloudovou platformu Wind River, 5G vRAN software od Fujitsu a platformu Nvidia Aerial vRAN a Nvidia Converged Accelerators.

„Dodání 5G Open RAN sítě, která splňuje přísné výkonnostní požadavky operátorů, je významným úspěchem,” uvedl Masaki Taniguchi, senior viceprezident a vedoucí oddělení Mobile System Business Unit u Fujitsu.

„Využití naší Fujitsu vCU/vDU ve spojení s platformou Nvidia Aerial pomůže operátorům sítě efektivně stavět výkonné 5G sítě pro spotřebitele i podniky.”

Docomo zdůrazňuje výhody OREX a tvrdí, že toto řešení snižuje celkové náklady až o 30 procent, využití síťového designu až o 50 procent a spotřebu energie na základnových stanicích až o 50 procent.

Zdroj: datacenterdynamics.com