NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

SpaceX zavádí internetovou službu Starlink Aviation pro letadla

SpaceX Starlink Aviation letadlo

Společnost SpaceX miliardáře Elona Muska rozšiřuje služby své divize Starlink o internet na paluby letadel. Služba Starlink Aviation nabízí anténu za jednorázový poplatek 150.000 dolarů (3,8 milionu Kč) a za připojení klient zaplatí 12.500 až 25.000 dolarů. Informovala o tom dnes společnost SpaceX.

Terminály začne Starlink Aviation dodávat v polovině příštího roku. Za rezervaci je třeba zaplatit 5000 dolarů. Každý terminál může poskytovat rychlost až 350 megabitů za sekundu, což stačí pro videohovory a hry na internetu.

Společnosti budující satelitní sítě na nízkých oběžných drahách, které přenášejí širokopásmový internet, jako je Starlink či britský OneWeb, se ucházejí o přízeň leteckých společností a služeb soukromých letadel. Tomuto trhu dominují společnosti jako britský Inmarsat a jeho americký konkurent ViaSat, které plánují fúzi.

Loni v listopadu Viasat informoval o převzetí Inmarsatu za 7,3 miliardy dolarů. Transakcí se nyní zabývá britský regulační úřad kvůli obavám, že by spojení firem mohlo bránit nové konkurenci na trhu leteckého internetového připojení a zvýšit ceny palubních wi-fi sítí leteckých společností.

Společnost OneWeb v úterý oznámila dohodu s gigantem v oblasti širokopásmového připojení za letu, společností Panasonic Avionics. Ta spolupracuje s přibližně 70 leteckými společnostmi a služby podniku OneWeb jim začne nabízet do poloviny příštího roku.

SpaceX plánuje příští rok nabídnout internetové připojení Starlink letadlům aerolinek Hawaiian Airlines. Firma už nabízí tuto službu zákazníkům z řad námořních dopravců a vlastníků obytných vozů a má již desítky tisíc individuálních spotřebitelů.

Zdroj: allnews.cz

Foto: Shutterstock

mobil tarif operátor
telekomunikace

Na trh vstupuje nový virtuální operátor

Mezi virtuální operátory se nově zařadil telekomunikační poskytovatel PODA. Vypustil do světa několik mobilních tarifů, které cílí na různě náročné uživatele. „Cílem je oslovit co

ČÍST DÁLE »