NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Rakuten Mobile rozšiřuje 5G mmWave síť pomocí opakovačů Movandi

5G mmWave síť

Společnost Movandi poskytuje japonskému Rakuten Mobile inteligentní opakovače 5G milimetrových vln (mmWave) a technologii BeamXR Open-RAN, které operátorovi pomohou rozšířit jeho venkovní a vnitřní pokrytí a kapacitu.

Podle generálního ředitele Rakuten Mobile Tareqa Amina mají čipové sady mmWave RF, fázovaná anténa a softwarová technologie společnosti Movandi potenciál snížit náklady na infrastrukturu potřebnou k rozšíření a nasazení sítě 5G o více než polovinu. „Byli jsme velmi ohromeni jejich základní technologií 5G mmWave, která nám umožňuje rozšířit a zavést naši 5G síť v Japonsku nákladově efektivně,“ uvedl.

Toto snížení nákladů je kritické, protože zatímco mmWave poskytuje vysokorychlostní konektivitu, jeho omezené pokrytí a špatná penetrace znamenají vysoké náklady na nasazení, pokud poskytovatel služeb usiluje o poskytnutí adekvátního pokrytí mmWave pouze pomocí malých buněk. Pouhým opakováním signálu mmWave jej lze ale levně a snadno prodloužit.

Začátkem tohoto roku se společnost Movandi – silný zastánce mmWave – spojila se společností Qualcomm, aby vytvořila větší impuls pro vysokorychlostní technologii. Dvojice kombinovala schopnosti malých buněk mmWave poháněných platformami FSM 5G RAN od Qualcommu a chytrými opakovači 5G napájenými Movandi, aby se snížily náklady na nasazení a rozšířilo se pokrytí vysokofrekvenčním spektrem.

“Tento trh potřebuje více aliancí,” řekla generální ředitelka a zakladatelka společnosti Movandi Maryam Rofougaran v březnu a dodala, že navzdory smíšeným pocitům v odvětví ohledně mmWave vidí Qualcomm i Movandi jeho skutečný potenciál.

Stejně tak Rakuten Mobile, který má 400 megahertzů mmWave spektra, o kterém Amin řekl, že bude použito spolu se spektrem společnosti pod 6 GHz k posílení jejích plánů pevného bezdrátového přístupu. „Naše struktura nákladů na dodání FWA do domu bude jednou z nejnižších na světě,“ chlubil se.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »