NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Řešení OneMesh pro snadné rozšíření domácích WiFi sítí

WiFi Mesh Extender RE300

Společnost TP-Link představila nové řešení OneMesh pro snadné rozšíření domácích WiFi sítí. Jedná se o WiFi Mesh Extender RE300 – první produkt této řady, který se rádiově připojí k vašemu routeru a rozšíří oblast pokrytí signálem, kam samotný router nedosáhne. Nemůžete se připojit k WiFi v ložnici? Ztrácíte připojení při procházení v domě? Dochází k neustálému zpomalování připojení? Je rozšíření sítě příliš komplikované? Všechny tyto problémy vám pomůže vyřešit WiFi Mesh Extender RE300.

Řešení OneMesh inteligentně připojuje mobilní zařízení k routeru nebo extenderu, podle toho, který z nich poskytuje lepší připojení. WiFi router i extender spolupracují na vytvoření jednotné sítě s jediným označením (tzv. SSID), takže ke své síti WiFi zůstanete připojeni v každé místnosti. Při pohybu po domě se pak připojená zařízení, jako telefon nebo tablet, automaticky připojují jednotce s nejsilnějším signálem, což zajišťuje dosažení maximální přenosové rychlosti. Tímto způsobem lze pokrýt silným signálem každou místnost a jednoduše tak eliminovat mrtvé zóny.

WiFi Mesh Extender RE300 je krabička o rozměrech 124 × 69 × 52 mm, umožňující dvoupásmové připojení s kombinovanou přenosovou rychlostí 1200 Mb/s (AC1200), a to až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mb/s v pásmu 5 GHz. Maximální spotřeba je 7,3 W. Kromě přenosových rychlostí podle standardu IEEE 802.11ac využívá OneMesh také několik zajímavých inovací. Jednou z nich je volba Adaptive Path Selection, která zajišťuje maximální dostupnou přenosovou rychlost díky automatickému výběru nejrychlejší cesty k routeru v rámci obou používaných pásem. Další možností je vysokorychlostní režim, při kterém je z obou WiFi pásmem vytvořeno jedno „super“ vysokorychlostního připojení, což je ideální pro streamování a hraní her ve vysokém rozlišení.

Díky jednotné technologii OneMesh lze bez problémů propojit jakýkoliv OneMesh router s jakoukoliv OneMesh jednotkou, v našem případě konkrétně s extenderem RE300. Funkčnost této technologie je dostupná i pro některé další routery TP-Link, a to nahráním nového firmwaru. V současnosti je aktualizace dostupná např. pro modely Archer C7 (verze V4.0 a vyšší) a připravuje se úprava i pro další routery, extendery i powerliny.

Jednoduchost instalace demonstruje nastavení jedním tlačítkem. Pro připojení k síti se na routeru jednoduše stiskne tlačítko WPS a do dvou minut tlačítko WPS na RE300. Po vzájemném připojení se bez další rekonfigurace umístí RE300 v dosahu routeru, tj ve směru, kam chceme signál rozšiřovat. Pokud router nepodporuje WPS, připojí se extender k routeru během chvilky prostřednictvím aplikace Tether nebo Web UI. Lze k tomu použít jakéhokoliv zařízení s operačními systémy Android nebo iOS, případně webový prohlížeč. V tomto prostředí je možné spravovat nastavení sítě, včetně rodičovské kontroly a řízení přístupů, a provádět automatické aktualizace firmwaru, které zajistí maximální zabezpečení sítě.

WiFi Mesh Extender RE300 je na českém trhu dostupný za 950 Kč, včetně DPH.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »