NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Polský úřad obvinil tamní divizi T-Mobilu ze zavádějící reklamy

mobilní data internet

Polský úřad pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů obvinil polskou divizi telekomunikační společnosti T-Mobile ze zavádějící reklamy v souvislosti s nabídkou bezplatných dat u předplacených karet pro mobilní telefony. Podniku tak hrozí pokuta až do ekvivalentu deseti procent z ročních tržeb.

Úřad uvedl, že reklamní slogan „1200 GB zdarma na rok“ je zavádějící, protože firma data poskytuje po 100 gigabytech měsíčně po dobu maximálně 12 měsíců, pokud si zákazník v daný měsíc dobije kartu částkou nejméně 35 zlotých (180 Kč).

„Reklamní slogan může naznačovat získání jednorázového balíku v objemu 1200 GB,“ uvedl šéf úřadu Tomasz Chróstny. „Pokud by spotřebitelé měli od začátku úplné informace o této akci a věděli, že musejí za celý rok vynaložit nejméně 420 zlotých, aby každý měsíc dostali 100 GB internetu, nemuseli by se rozhodnout nabídku využít,“ dodal.

Společnost T-Mobile patří do nadnárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. T-Mobile působí také v České republice, kde je s více než šesti miliony zákazníků největším mobilním operátorem na trhu.

TZ

Tallin Estonia Skyline
telekomunikace

Telia Estonia začne odstavovat 3G

Telia Estonia zahájí odstávku své 3G sítě příští měsíc. Operátor sleduje trend vypínání 3G služby mnoha operátorů po celém světě a posiluje své 4G a

ČÍST DÁLE »