NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Australská komise zablokovala dohodu o sdílení sítí

Sydney Australia harbour

Australská komise pro hospodářskou soutěž a spotřebitele (ACCC) zablokovala dohodu o sdílení aktiv mezi společnostmi Telstra a TPG, dvěma největšími poskytovateli v zemi. Komisařka ACCC Liza Carverová ve svém prohlášení uvedla, že dohoda, která zahrnuje sdílení mobilní infrastruktury a spektra ve vybraných oblastech, bude mít „okamžitý dopad na hospodářskou soutěž v oblasti infrastruktury v Austrálii a tento dopad přetrvá“.

„Konkurence mezi samostatnými mobilními sítěmi nutí společnosti zlepšovat pokrytí pro mobilní uživatele a nabízet nové technologie do více oblastí. Když například Optus vylepší svou regionální síť, Telstra zareaguje zlepšením své sítě, aby si udržela svou pozici na trhu,“ dodal Carver.

Agentura dále uvedla, že toto omezení hospodářské soutěže na trhu bude mít významný dopad na zákazníky tím, že povede k vyšším cenám a snížení pokrytí a kvality služeb.

„Navrhovaná opatření by vedla k určitým krátkodobým přínosům ze zlepšení pokrytí sítě TPG a k určitým úsporám nákladů a efektivitě pro TPG a Telstra,“ řekl Carver. “Trvalým a podstatnějším dopadem navrhovaných opatření by však bylo omezení hospodářské soutěže založené na infrastruktuře, což by se pro spotřebitele, včetně těch v regionálních oblastech, časem zhoršilo.”

Dohoda také stanovila, že Telstra získá přístup a nasadí infrastrukturu až na 169 stávajících mobilních sítích TPG, čímž zlepší pokrytí pro zákazníky TPG a Telstra v zóně. Kromě toho měl TPG Telecom zajistit přístup k přibližně 3 700 aktivům mobilní sítě Telstra, čímž by se zvýšilo současné pokrytí 4G TPG Telecom z přibližně 96 % na 98,8 % populace.

V únoru generální ředitel TPG Telecom Iñaki Berroeta uvedl, že dohoda o sdílení sítě významně rozšíří dosah mobilní sítě TPG Telecom v regionální Austrálii a umožní růst zákaznické základny v regionálních a metropolitních oblastech.

„Představuje podstatné zvýšení schopností naší sítě a poskytne významnou hodnotu pro akcionáře TPG Telecom ve střednědobém a dlouhodobém horizontu,“ prohlásil Berroeta.

Zdroj: rcrwireless.com