NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Turkcell získává plné vlastnictví běloruské telekomunikační sítě

Turkcell Belarusian Telecommunications Network

Turkcell si zajistil plné vlastnictví běloruské telekomunikační sítě – Best, branded life:) – poté, co získal konečný 20procentní podíl, který nevlastnil.

Turecké telco získalo poslední část od Výboru státních aktiv Běloruské republiky.

Comms Update uvádí, že k nákupu došlo 9. prosince za kupní cenu 1 165,66 USD za akcii.

Společnost Turkcell podepsala dohodu s BeST a Běloruskou republikou, podle níž společnost v letech 2022 až 2032 investuje nejméně 100 milionů dolarů do telekomunikační infrastruktury.

Tato investiční dohoda také stanoví klauzule o zaplacení dodatečné částky 100 milionů USD během 10 let z nejméně 50 procent ročního čistého zisku CJSC BeST, potvrdil Turkcell.

Turkcell poprvé získal podíl v BeST již v roce 2008, kdy společnost zaplatila Výboru státního majetku Běloruska 500 milionů dolarů za 80procentní podíl v operátorovi.

BeST byla zaregistrována v listopadu 2004 a poprvé začala poskytovat GSM komunikační služby v březnu 2005.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »