NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Parallel Wireless otevírá laboratoř O-RAN v Kanadě

Americká Open RAN společnost Parallel Wireless oznámila otevření výzkumné a vývojové (R&D) laboratoře a testovacího zařízení v kanadské Ottawě za účelem dalšího vývoje zařízení pro rádiový přístup 5G a rozšíření globální přítomnosti firmy.

Maxime Dumas, generální ředitel Parallel Wireless v Kanadě, řekl: „Vize Parallel Wireless v Kanadě je mít hvězdný tým pro výzkum a vývoj v Ottawě, který vytvoří nejlepší řešení Open RAN ve své třídě pro MNO v celé Kanadě i mimo ni.”

Parallel Wireless poznamenal, že společnost aktivně najímá zaměstnance v regionu Kanata, Ottawa a také v dalších regionech po celé Kanadě s možností práce na dálku. Dostupné pozice jsou ve všech oblastech souvisejících s rádiovým přístupem 4G a 5G, včetně masivního MIMO, architektury systému, designu rádia, fyzické vrstvy, zásobníku protokolů a cloudových nativních prostředí.

Starosta Ottawy Jim Watson řekl: „Parallel Wireless je vynikajícím doplňkem světového telekomunikačního ekosystému Ottawy a jejich příchod dále posiluje pozici našeho města jako předního 5G uzlu v Kanadě. Prostřednictvím pokračující podpory této vzrušující expanze ze strany Invest Ottawa se těším, že budu v nadcházejících měsících sledovat vývoj tohoto výzkumného a vývojového zařízení světové třídy.”

Parallel Wireless se sídlem v Nashua, New Hampshire, byla založena v roce 2012 a v současné době má výzkumná a vývojová centra v Indii, Izraeli, USA, Velké Británii a nyní v Kanadě a také ve Švédsku. Společnost rychle roste a má za sebou mnoho implementací mobilních bezdrátových sítí Open RAN u operátorů, jako jsou mimo jiné BTEE, Hotspot, Vodafone v Asii a Africe, MTN, IpT, Millicom a Axiata Group.

Zdroj: rcrwireless.com

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »