NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Parallel Wireless otevírá laboratoř O-RAN v Kanadě

Americká Open RAN společnost Parallel Wireless oznámila otevření výzkumné a vývojové (R&D) laboratoře a testovacího zařízení v kanadské Ottawě za účelem dalšího vývoje zařízení pro rádiový přístup 5G a rozšíření globální přítomnosti firmy.

Maxime Dumas, generální ředitel Parallel Wireless v Kanadě, řekl: „Vize Parallel Wireless v Kanadě je mít hvězdný tým pro výzkum a vývoj v Ottawě, který vytvoří nejlepší řešení Open RAN ve své třídě pro MNO v celé Kanadě i mimo ni.”

Parallel Wireless poznamenal, že společnost aktivně najímá zaměstnance v regionu Kanata, Ottawa a také v dalších regionech po celé Kanadě s možností práce na dálku. Dostupné pozice jsou ve všech oblastech souvisejících s rádiovým přístupem 4G a 5G, včetně masivního MIMO, architektury systému, designu rádia, fyzické vrstvy, zásobníku protokolů a cloudových nativních prostředí.

Starosta Ottawy Jim Watson řekl: „Parallel Wireless je vynikajícím doplňkem světového telekomunikačního ekosystému Ottawy a jejich příchod dále posiluje pozici našeho města jako předního 5G uzlu v Kanadě. Prostřednictvím pokračující podpory této vzrušující expanze ze strany Invest Ottawa se těším, že budu v nadcházejících měsících sledovat vývoj tohoto výzkumného a vývojového zařízení světové třídy.”

Parallel Wireless se sídlem v Nashua, New Hampshire, byla založena v roce 2012 a v současné době má výzkumná a vývojová centra v Indii, Izraeli, USA, Velké Británii a nyní v Kanadě a také ve Švédsku. Společnost rychle roste a má za sebou mnoho implementací mobilních bezdrátových sítí Open RAN u operátorů, jako jsou mimo jiné BTEE, Hotspot, Vodafone v Asii a Africe, MTN, IpT, Millicom a Axiata Group.

Zdroj: rcrwireless.com