NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Mexický regulátor potvrdil aukci spektra 5G pro rok 2022

Mexico city statue

Mexický telekomunikační regulátor IFT potvrdil, že aukce 5G spektra pro mobilní služby se uskuteční v průběhu roku 2022.

Aukce 5G byla zahrnuta do pracovního plánu na rok 2022, který nastiňuje nabídkový proces pro bloky spektra v pásmech 600 MHz, 3,3 GHz a 3,5 GHz a také v pásmu L.

Původně se očekávalo, že tato aukce 5G proběhne v druhé polovině roku 2020, ale kvůli pandemii byla zpožděna.

V letošním roce IFT plánuje připravit návrh pravidel pro výběrové řízení, který bude předložen k veřejné konzultaci, jakož i podmínky a další relevantní aspekty, jako je doba trvání koncesí, povinnosti krytí, omezení účasti, mechanismy přidělování, důvody diskvalifikace a platby.

„Tímto výběrovým řízením se zvýší dostupnost spektra pro mobilní telefonování a širokopásmové služby. Výběrové řízení se také snaží zajistit nižší cenu služeb nabízených spotřebitelům a zabránit koncentraci na trhu,“ uvedl hlídací pes.

V prosinci 2021 společnost AT&T Mexico oznámila, že zahájila zavádění své sítě 5G v zemi využívající spektrum v pásmu 2,5 GHz. Operátor tehdy uvedl, že již připojil prvních 50 mobilních zařízení ke své 5G síti.

Počáteční pokrytí 5G sítě AT&T je omezeno na okresy Cuauhtémoc a Napoles v Mexico City.

Nicole Rodríguez, viceprezidentka a CTO v AT&T Mexico uvedla, že telekomunikační společnost nasadí 5G na hlavních trzích země, počínaje nejdůležitějšími městy během příštích tří let.

AT&T Mexico také slavnostně otevřela svou 5G Innovation Laboratory, prostor určený k testování a ověřování případů použití 5G se spolupracovníky, průmyslem a zákazníky. AT&T Mexico také uvedla, že bude spolupracovat s průmyslem, vládou, univerzitami, startupy a velkými korporacemi při realizaci prototypů, které využívají technologii 5G ke zlepšení obchodních modelů.

Konkurenční operátor America Movil dříve uvedl, že je připraven spustit služby 5G v Mexiku, aniž by poskytl konkrétní časový rámec.

„Děláme vše pro to, abychom byli připraveni na 5G, stále přesně nevíme, kdy ho spustíme, ale jsme připraveni spustit 5G v Mexiku. Máme dobrou síť,“ řekl Daniel Hajj, generální ředitel American Movil v konferenčním hovoru s investory.

Podle nedávné zprávy GSMA bude technologie 5G v Mexiku do roku 2025 představovat 14 % mobilních připojení.

Zdroj: rcrwireless.com

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »