NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Ooredoo potvrzuje plány na prodej 20 000 telekomunikačních věží

telco towers 5G

Ooredoo se chystá prodat 20 000 svých věží v rámci dohody o prodeji a zpětném pronájmu.

Informace přichází pár týdnů po zprávách, že katarský operátor zvažuje prodej své sítě věžové infrastruktury.

Společnost od té doby potvrdila své plány na prodej věží a nyní v prohlášení uvedla, že „se připravuje na potenciální vyřazení věží ze svého portfolia, aby ze své infrastruktury vytěžila optimální hodnotu a vytvořila větší hodnotu pro zákazníky a akcionáře“.

Prodej věží bude v celém regionu Perského zálivu a na dalších trzích včetně Iráku a Alžírska. Agentura Reuters uvedla, že Morgan Stanley spolupracuje se společností na prodeji a že výběrové řízení na věže je ve druhé fázi.

Ooredoo následuje řadu dalších operátorů, kteří buď prodali nebo prozkoumali myšlenku prodeje telekomunikačních věží, přičemž indonéská pobočka Indosat Ooredoo Hutchison prý zvažuje prodej některých svých telekomunikačních věží, což by mohlo získat 250 milionů dolarů. Telekomunikační společnost prodala 4200 svých věží indonéské jednotce EdgePoint Infrastructure vlastněné DigitalBridge za 750 milionů dolarů ve snaze získat finanční prostředky na rozšíření své internetové sítě po celé zemi.

Mezitím se Deutsche Telekom pokusil prodat svých 40 600 věží v potenciální dohodě, která by mohla vydělat telekomunikační společnosti téměř 18 miliard eur.

Indická společnost Bharat Sanchar Nigam Limited (BSNL) hodlá prodat 10 000 svých věží ve snaze získat 500 milionů dolarů v rámci plánů zpeněžení.

Zdroj: datacenterdynamics.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »