NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Izrael chce modernizovat telekomunikační infrastrukturu z mědi na vlákno

Izrael chce modernizovat telekomunikační infrastrukturu z mědi na vlákno

Izraelský ministr pro komunikaci uvedl, že země se snaží vypnout své měděné sítě a převést všechny komunikační služby do infrastruktury optických vláken.

Ministr komunikace Yoaz Hendel chce, aby poskytovatelé telekomunikací a veřejnost vyjádřili svůj názor na věc do 24. listopadu.

Přechod na novější síť s optickou infrastrukturou je celosvětovým trendem, Singapur plně přešel na používání plné vláknové optiky. Austrálie a Nový Zéland údajně nezůstávají pozadu, zatímco mnoho dalších zemí přechází na upgrade z metalických sítí.

Optické sítě přenášejí data mnohem rychleji než tradiční měděné sítě a jsou také spolehlivější a zároveň nabízejí větší šířku pásma.

“Stará komunikační infrastruktura dostatečně nereaguje na stále se zvyšující požadavky veřejnosti. A znečišťuje a má špatný výkon,” uvedl Hendel v prohlášení.

Jeden z národních poskytovatelů telekomunikačních služeb Bezeq v prohlášení uvedl, že toto oznámení přezkoumává, než předloží odpověď izraelskému ministerstvu.

Bezeq je největší izraelská telekomunikační společnost, ale svou optickou síť začala celostátně zavádět teprve loni. Společnost tvrdí, že její optická síť pokrývá více než 1,36 milionu domácností v zemi. Jeho cílem je dosáhnout 1,5 milionu do konce roku a nakonec 2,2 milionu domácností v nadcházejících letech.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Seminář Sítě FTTx v roce 2024 Mistrovství světa v mikrotrubičkování
telekomunikace

Seminář: Sítě FTTx v roce 2024

Zveme vás na 17. ročník tradičního semináře zaměřeného na optické přístupové sítě, který pořádá společnost PROFiber Networking. Odborným garantem této akce je Jan Brouček, ředitel

ČÍST DÁLE »