NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia MX Industrial Edge dosáhl rekordu 100 Gbps+ pro kapacitu privátní 5G sítě a zpracování případů použití Průmyslu 4.0

Nokia MX Industrial Edge

Nokia oznámila, že dosáhla nového rekordu v kapacitě privátní bezdrátové sítě a dosáhla propustnosti 100 Gb/s na jediném serveru MX Industrial Edge. Zkouška provedená ve spolupráci se společností Intel prokázala, že systémy Nokia Digital Automation Cloud (NDAC) a MX Industrial Edge jsou nejen připraveny na nasazení privátních bezdrátových 5G sítí s velkou šířkou pásma, ale mají také kapacitu pro zpracování případů použití Průmyslu 4.0.

Poptávka po zabezpečených bezdrátových sítích s velkou šířkou pásma a nízkou latencí roste v odvětvích náročných na aktiva, která se snaží digitalizovat operace za účelem zvýšení efektivity, produktivity a bezpečnosti na cestě k Průmyslu 4.0. Organizace jsou také pod tlakem, aby tak učinily s nákladově efektivním, škálovatelným řešením, které může podporovat jejich současné potřeby pomocí soukromé bezdrátové sítě 4,9G/LTE a 5G SA, stejně jako budoucí rozsah umožňující integraci více případů průmyslového využití na privátní bezdrátové sítě a jejich kritický okraj.

Nokia MX Industrial Edge je navržen tak, aby pomohl průmyslovým podnikům urychlit jejich iniciativy v oblasti digitalizace provozních technologií (OT) a je poháněna technologií Nokia Digital Automation Cloud (Nokia DAC). Je založen na serveru Nokia AirFrame Open Edge, optimalizovaném pro nejnovější inovace Intelu a CPU pro vysokokapacitní zpracování.

NokiaJanne Parantainen, technický ředitel pro podniková řešení ve společnosti Nokia, řekl: „Ve spolupráci se společností Intel je tento milník důkazem našich pokračujících investic do poskytování těch nejlepších možností řešení zákazníkům pro splnění jejich vyvíjejících se potřeb. Výsledky testu jsou skutečně slibné, protože ukazují, že pracovní zátěže aplikací pro soukromé bezdrátové sítě a digitalizaci lze sloučit do jediného serveru, což přináší výrazné úspory nákladů a zjednodušení provozu. Naši zákazníci si mohou být jisti, že systémy MX Industrial Edge a Nokia Digital Automation Cloud dokážou nejen zvládat požadavky provozu Průmyslu 4.0 dnes, ale i v budoucnu, kdy se technologie vyžadující větší šířku pásma – jako je AR – stanou běžnými.”

Caroline Chan, viceprezidentka Network Platforms Group a GM, Network Business Incubation Division společnosti Intel, uvedla: „Nokia a Intel mají dlouhodobé partnerství s cílem poskytovat inovativní řešení od jádra až po okraj inteligentní sítě, se kterou Nokia expanduje s cílem urychlit přijetí Průmyslu 4.0. Kombinace inovací a procesorů Intel spolu s platformou Industrial Edge od společnosti Nokia a technologií 5G nabídne podnikovým zákazníkům možnost připojení, nasazení a správy jejich prostředí. Podniky napříč různými vertikálami budou těžit ze škálovatelného výkonu a vysokorychlostní spolehlivé komunikace s nízkou latencí.“

O testu:
V testovacím nastavení jediný server Nokia Airframe Open Edge R20 s procesorem Intel Xeon Scalable třetí generace, dvěma 100Gb/s NIC a rychlým směrováním paketů podporoval provoz generovaný 60x 5G gNB a 120 uživateli, což vyvrcholilo agregovanou celkovou propustností 100 Gb/s, což je ekvivalent současného přenosu několika tisíc 4K kamerových streamů.

Během testu kromě Nokia MX Industrial Edge s funkcí směrování a Nokia DAC 5G SA privátního bezdrátového jádra a správy, zůstala k dispozici většina procesorové a paměťové kapacity pro řešení případů použití Průmyslu 4.0 běžících na serveru MX Industrial Edge. Tento úspěch dokazuje, že řešení MX Industrial Edge nabízí zákazníkům flexibilitu a škálovatelnost pro provádění kritických úkolů a implementaci pokročilých technologií budoucnosti, jako je smíšená realita v Průmyslu 4.0.