NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

CareAR nově spolupracuje s Verizon Business, pomocí 5G sítě chtějí zlepšit služby zákazníkům

CareAR Augmented Reality

Verizon Business a CareAR oznámily uzavření strategického partnerství. Cílem spolupráce je zlepšení služeb, které CareAR nabízí jak svým technikům, tak i zákazníkům. Propojením 4G a 5G sítí společnosti Verizon s možností okamžitého využití výpočetní technologie s rozšířenou realitou CareAR a platformy založené na umělé inteligenci budou moci techničtí pracovníci řešit problémy se servisem proaktivně i na dálku, a to mnohem rychleji, efektivněji a bezpečněji než dosud.

Aby firmy udržely svoji konkurenceschopnost a dokázaly přilákat špičkové talenty ve svém oboru, musí mít promyšlený program digitální transformace a využívat nejmodernější technologie a řešení tak, aby vyhověly globálním požadavkům na trhu práce. Spolupráce společnosti Verizon s CareAR chce transformaci běžných pracovních procesů napomoci využitím jak síťové technologie, tak i umělé inteligence a rozšířené reality. Toto spojení umožní rychlé vzdělávání a zaškolování nové digitálně zběhlé generace pracovníků, čímž dojde ke snížení zátěže zaměstnanců v tomto nebývale náročném období dynamického rozvoje na trhu práce.

Verizon společně s CareAR plánují v rámci svého portfolia produktů a služeb poskytovat technickou podporu a odborné řešení problémů v reálném čase. Tím chtějí vytvořit nový standard v podobě samoobslužných funkcí a personalizovaných návodů jak pro zákazníky, tak i samotné technické pracovníky v terénu.

„V oblasti globální pracovní síly jsme zaznamenali dramatický posun. Naším posláním je pomáhat našim zákazníkům se v současné době zorientovat a zároveň nacházet strategické cesty pro inovaci a růst,“ říká Sampath Sowmyanarayan, hlavní finanční ředitel společnosti Verizon Business. „Prostřednictvím 5G a edge computingu můžeme společnosti CareAR pomoci poskytnout pokročilé funkce umělé inteligence a rozšířené reality na běžných mobilních zařízeních, chytrých brýlích nebo na dronech. Tím se zlepší jejich výkonnost a navíc i poskytneme kvalitnější uživatelské zážitky,“ dodává.

„CareAR se zaměřuje na zpřístupnění odborných znalostí – okamžitě a v souvislostech. Uživatelé se mohou na vyžádání spojit s odborníky nebo využít přístupu k instruktážnímu obsahu, který obdrží přímo na své preferované zařízení,” uvádí prezident CareAR Sam Waicberg. „Partnerství s Verizonem nám umožňuje posunout tyto možnosti ještě dále. U zákazníků to následně vede k lepším prožitkům a obecně pomáhá poskytovatelům služeb řešit velké výzvy – jako například snížení uhlíkové stopy a řešení nedostatku kvalifikovaných odborníků,” doplnil šéf společnosti CareAR.

V roce 2020 oznámila společnost Verizon Business spuštění virtuálního asistenta v podobě video chatovací aplikace. Ta organizaci pomáhá navigovat uživatele v oblasti covidových bezpečnostních opatření a také distančních požadavků na zákaznickou podporu. Spolupráce s CareAR pak umožňuje společnosti Verizon urychlit iniciování jejich vize vzdálené podpory pro zákazníky, zaměstnance a terénní techniky a zaměřit se na integraci pokročilých funkcí rozšířené reality a umělé inteligence, které umožňují vlastní proaktivní řešení potíží ze strany samotných uživatelů.

TZ

@RadekVyskovsky

Guam
telekomunikace

Guamské GTA spouští služby 5G

Guamské telco GTA spustilo na ostrově služby 5G poté, co byla 17. listopadu jeho síť spuštěna. Znamená to, že území USA, které má téměř 170

ČÍST DÁLE »