NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jižní Korea si klade za cíl spustit prototyp 6G v roce 2026

6G Korea

Nová vláda Jižní Koreje očekává, že v roce 2026 přijde s prototypem komunikace 6G, uvedl korejský tisk.

Prezidentský výbor pro přechod uvedl, že nastupující vláda očekává, že dosud nestandardizovaná technologie „6G“ bude komercializována mezi lety 2028 a 2030.

„Pokud jde o budoucí hnací síly hospodářského růstu, současná vláda se zaměřuje na nepaměťové čipy, budoucí automobily a biotechnologie a zdravotnictví,“ uvedl výbor. “Nová vláda plánuje přidat 6G komunikaci, sekundární baterii, displej, obranu a letectví, pokročilou jadernou elektrárnu a digitální obsah.”

Výbor také uvedl, že komunikace 6G se bude vyznačovat „nulovou latencí“ a že globální komercializace „se očekává koncem 20. let nebo v roce 2030 a nová vláda se tam snaží dosáhnout dříve“.

Nově zvolený prezident Yoon Suk Yeol dne 18. března spustil svůj prezidentský přechodový tým, který bude kontrolovat celkový stav odcházející administrativy až do rána 9. května, dne předtím, než se zvolený prezident Yoon ujme úřadu.

V lednu korejská vláda oznámila, že pracuje na strategiích rozvoje sítě nové generace společně s místními operátory a technologickými firmami SK Telecom, KT, LG Uplus, Samsung Electronics a LG Electronics.

Vláda a společnosti si kladou za cíl uskutečňovat kooperační aktivity pro vývoj a inovace páteřních 5G a dosud nestandardizovaných budoucích 6G sítí, internetu věcí (IoT) a satelitní komunikace.

Zdroj: rcrwireless.com

3G konec
telekomunikace

Slovak Telecom ukončuje provoz 3G sítě

Slovak Telekom dokončil vypínání své 3G sítě. Operátor 23. listopadu oznámil, že službu v posledních 39 okresech vypnul. Společnost Slovak Telekom, kterou vlastní Deutsche Telekom,

ČÍST DÁLE »
5G ČR pokrytí 2025
telekomunikace

Srbsko uspořádá příští rok aukci 5G

Srbská vláda plánuje příští rok vydražit spektrum pro služby 5G. Jak uvádí místní publikace Tanjug, srbský ministr IT Mihailo Jovanović oznámil plány během zahájení konference

ČÍST DÁLE »