NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Deutsche Telekom spustí letos 5G ve 14 nových městech

5G Deutsche Telekom

Německý operátor Deutsche Telekom očekává, že letos zavede technologii 5G ve 14 dalších městech, aby dosáhl svého cíle zavést tuto technologii do konce roku 2020 v nejméně 20 největších německých městech.

V konferenčním hovoru s investory řekl generální ředitel společnosti Timotheus Höttges, že Deutsche Telekom má v tomto roce za cíl pokrýt 5G polovinu země.

„Již v tomto roce zapneme 5 G na 2,1 GHz v nejméně polovině Německa. 2,1 GHz je vynikající pro 5G, protože rozsah spektra kombinuje rychlost a dobré šíření,“ uvedl výkonný ředitel.

“Budeme mít 20 top měst pokrytých 3,6 GHz. V budoucnu využijeme další rozsahy spektra, například kmitočty 700 MHz. Máme tedy kombinaci nízkého pásma, středního pásma a vysokého pásma, což je ve srovnání s naší konkurencí podstatně lepší a budeme nasazovat rychleji než kdokoli jiný. Když tedy porovnáme závazky společnosti Vodafone s našimi, budeme mít do konce roku čtyřikrát větší pokrytí, pokud jde o 5G,“ dodal Höttges.

V dubnu operátor uvedl, že pracuje na rozšíření pokrytí 5G po celé zemi, a zdůraznil, že rychlé nasazení je možné díky technické aktualizaci stávajících antén v síti operátora. Telekom uvedl, že v současné době provádí testy technologie dynamického sdílení spektra (DSS).

Začátkem července 2019 Deutsche Telekom zahájil zavádění své sítě 5G v omezeném počtu měst v Německu. V současné době je síť 5G Telekomu k dispozici v Berlíně, Bonnu, Darmstadtu, Mnichově, Kolíně nad Rýnem, Hamburku, Frankfurtu a Lipsku.

Podle předchozích tiskových zpráv společnost Deutsche Telekom podle očekávání skončila v roce 2019 s celkem 450 základnovými stanicemi 5G po celé zemi. Očekává se, že do konce roku 2020 se počet 5G základen vyšplhá na téměř 1 500.

Německý operátor rovněž uvedl, že řecký operátor Cosmote pracuje na postupné modernizaci své mobilní sítě pro budoucí spuštění 5G. Kosmote, mobilní skupina Helénské telekomunikační organizace (OTE), která je součástí skupiny Deutsche Telekom, se zaměřuje na komerční spuštění služeb 5G. To bude následovat očekávanou aukci spektra 5G Řeckou národní telekomunikační a poštovní komisí (EETT) ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020.

Společnost T ‑ Mobile Polska se rovněž zaměřuje na rozmístění infrastruktury 5G, přičemž ve Varšavě je připraveno 800 základnových stanic. Síť 5G má do konce první poloviny roku 2020 zahrnovat 1 600 základnových stanic v pěti polských městech.

Deutsche Telekom rovněž uvedl, že na maďarské aukci 5G byla Magyar Telekom schopna zajistit práva na užívání svých preferovaných frekvenčních bloků v pásmech 700, 2 100 a 3 400 až 3 800 MHz, čímž se od začátku vytvořila základna pro poskytování komerčních služeb 5G.

Mezitím Magenta Telekom, která vlastní také Deutsche Telekom, zpřístupňuje ve Vídni 5G infrastrukturu pro první 5G aplikace. Magenta Telekom upgradovala 11 základnových stanic v rakouském hlavním městě a dodává 5G do sedmi městských částí. Síť 5G napříč Rakouskem se dosud skládala z 58 antén ve 31 obcích.

Zdroj: rcrwireless.com

Obrázek: Deutsche Telekom

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »