NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

China Mobile a China Broadcasting Network uzavřeli dohodu o sdílení 5G sítí

City Shanghai

China Mobile, největší mobilní operátor na světě, pokud jde o předplatitele, podepsala dohodu o sdílení 5G sítě s China Broadcasting Network (CBN), která dává lídrovi trhu přístup k 700 MHz spektru poskytovatele televizního vysílání.

Společnosti potvrdily, že budou společně financovat síť na frekvenci 700 MHz. To umožní China Mobile zlepšit pokrytí pomocí méně základnových stanic než s 2,6 GHz sítí, zejména ve venkovských oblastech po celé Číně.

V souladu s podmínkami dohody bude mít CBN přístup k síti 2,6 GHz společnosti China Mobile a také získá od mobilního operátora vedení a investice. To umožní CBN rychleji nasazovat komerční 5G síť, což významně sníží předpokládané investiční náklady.

Provozovatel kabelové televize si zajistil 5G licenci v červnu 2019, spolu s 80 megahertzovy 700 MHz spektra a 100 megahertzy 4,9 GHz spektra. China Mobile má 260 megahertzů v pásmech spektra 2,6 GHz a 4,9 GHz.

CBN plánuje investovat 250 milionů CNY (35,2 milionu USD) do zavedení komerční služby 5G v 16 městech, včetně Pekingu, Šanghaje, Guangzhou a Shenzhenu.

Dohoda také stanovuje, že CBN zaplatí China Mobile za provoz a údržbu sítě 700 MHz, spolu s backhaulem mezi základnovými stanicemi 5G a jeho přístupovými body základní sítě.

China Mobile bude rovněž sdílet placenou síť 2,6 GHz, přičemž CBN bude moci před spuštěním sítě 700 MHz získat přístup ke své infrastruktuře 2G, 4G a 5G.

Čínská vláda podporuje partnerství 5G s cílem zvýšit účinnost a urychlit zavádění sítí. V září loňského roku podepsaly China Telecom a China Unicom dohodu o spolupráci na vybudování mobilní sítě 5G s hlavním cílem snížit náklady. V rámci dohody „co-build, co-share“ budou společnosti společně navrhovat obvody v 15 městech pro výstavbu sítě.

China Unicom uvedl, že bude spolupracovat s China Telecom při nasazení 250 000 základnových stanic 5G po celé zemi do konce třetího čtvrtletí.

China Mobile ukončil duben s celkem 43,7 miliony předplatitelů 5G, s rozmístěním 124 000 základnových stanic. China Telecom přidal v dubnu 5,99 milionu předplatitelů 5G, což představuje celkem 21,7 milionu. China Unicom ve své poslední čtvrtletní zprávě neposkytla informace o současném stavu své předplatitelské základny 5G.

Očekává se, že čínští dopravci letos rozmístí celkem 500 000 základních stanic 5G, uvedl nedávno čínský tisk a citoval informace poskytnuté ministerstvem průmyslu a informačních technologií země (MIIT).

Do konce března již čínští provozovatelé nainstalovali 198 000 základních stanic 5G a měli 50 milionů uživatelů 5G, uvedla čínská vláda.

Zdroj: rcrwireless.com

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »