NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

China Mobile a China Broadcasting Network uzavřeli dohodu o sdílení 5G sítí

City Shanghai

China Mobile, největší mobilní operátor na světě, pokud jde o předplatitele, podepsala dohodu o sdílení 5G sítě s China Broadcasting Network (CBN), která dává lídrovi trhu přístup k 700 MHz spektru poskytovatele televizního vysílání.

Společnosti potvrdily, že budou společně financovat síť na frekvenci 700 MHz. To umožní China Mobile zlepšit pokrytí pomocí méně základnových stanic než s 2,6 GHz sítí, zejména ve venkovských oblastech po celé Číně.

V souladu s podmínkami dohody bude mít CBN přístup k síti 2,6 GHz společnosti China Mobile a také získá od mobilního operátora vedení a investice. To umožní CBN rychleji nasazovat komerční 5G síť, což významně sníží předpokládané investiční náklady.

Provozovatel kabelové televize si zajistil 5G licenci v červnu 2019, spolu s 80 megahertzovy 700 MHz spektra a 100 megahertzy 4,9 GHz spektra. China Mobile má 260 megahertzů v pásmech spektra 2,6 GHz a 4,9 GHz.

CBN plánuje investovat 250 milionů CNY (35,2 milionu USD) do zavedení komerční služby 5G v 16 městech, včetně Pekingu, Šanghaje, Guangzhou a Shenzhenu.

Dohoda také stanovuje, že CBN zaplatí China Mobile za provoz a údržbu sítě 700 MHz, spolu s backhaulem mezi základnovými stanicemi 5G a jeho přístupovými body základní sítě.

China Mobile bude rovněž sdílet placenou síť 2,6 GHz, přičemž CBN bude moci před spuštěním sítě 700 MHz získat přístup ke své infrastruktuře 2G, 4G a 5G.

Čínská vláda podporuje partnerství 5G s cílem zvýšit účinnost a urychlit zavádění sítí. V září loňského roku podepsaly China Telecom a China Unicom dohodu o spolupráci na vybudování mobilní sítě 5G s hlavním cílem snížit náklady. V rámci dohody „co-build, co-share“ budou společnosti společně navrhovat obvody v 15 městech pro výstavbu sítě.

China Unicom uvedl, že bude spolupracovat s China Telecom při nasazení 250 000 základnových stanic 5G po celé zemi do konce třetího čtvrtletí.

China Mobile ukončil duben s celkem 43,7 miliony předplatitelů 5G, s rozmístěním 124 000 základnových stanic. China Telecom přidal v dubnu 5,99 milionu předplatitelů 5G, což představuje celkem 21,7 milionu. China Unicom ve své poslední čtvrtletní zprávě neposkytla informace o současném stavu své předplatitelské základny 5G.

Očekává se, že čínští dopravci letos rozmístí celkem 500 000 základních stanic 5G, uvedl nedávno čínský tisk a citoval informace poskytnuté ministerstvem průmyslu a informačních technologií země (MIIT).

Do konce března již čínští provozovatelé nainstalovali 198 000 základních stanic 5G a měli 50 milionů uživatelů 5G, uvedla čínská vláda.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »