NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Český rozhlas modernizuje vysílání RDS-TMC

Český rozhlas modernizuje vysílání RDS-TMC

Český rozhlas společně s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky a se společností TamTam Research spustil výrazně modernizované vysílání dopravních informací RDS-TMC. Lepší pokrytí zajistí přesun na stanici Český rozhlas Radiožurnál.

Dopravní služba RDS-TMC (Traffic Message Channel) byla spuštěna na novém serveru s novou verzí softwaru. Zároveň byla přesunuta ze stanice Český rozhlas Vltava na Český rozhlas Radiožurnál, který má větší pokrytí. RDS-TMC zajišťuje automatizované předávání informací o uzavírkách a nehodách do navigací v moderních automobilech. Předávané informace z Národního informačního dopravního centra tak budou dostupné v robustnější a spolehlivější podobě na celém území České republiky.

„Nově zavedená adresace geografických segmentů sítě RDS-TMC bude snižovat latenci systému a zvyšovat jeho datovou prostupnost. Současně s nasazením nového RDS-TMC serveru jsme provedli i přestavbu RDS serverů Českého rozhlasu, které nově využívají dvojitého zabezpečení proti možným výpadkům,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

Nový systém zahrnuje důsledné sledování kvality i dostupnosti služby. Vysílaná RDS-TMC data budou trvale monitorována a vyhodnocována na dvou nezávislých místech. Stávající služba RDS-TMC bude tímto způsobem významně zkvalitněna. Posluchačů se změna nijak nedotkne. Přijímač v autě si data RDS-TMC vyhledává automaticky sám bez ohledu na to, jakou stanici posluchač aktuálně poslouchá.

Modernizované vysílání RDS-TMC na stanici Radiožurnál bylo spuštěno 13. 12. 2022 v 11 hodin.

TZ

Foto: Škoda Auto