NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Britský regulátor Ofcom zvažuje sdílení pásma 6 GHz mezi mobilními zařízeními a WiFi

Londýn most noc světlo

Britský regulátor Ofcom zahájil novou konzultaci o sdílení horního 6GHz pásma mezi WiFi a mobily.

Cílem konzultace je zaměřit svůj výzkum na to, jak nejlépe využít spektrum.

Toto spektrum je považováno za klíčové pro budoucnost při podpoře rostoucí poptávky po mobilních a širokopásmových službách s rostoucím datovým provozem, protože přinese zvýšenou kapacitu.

Ofcom ve svém prohlášení uvedl, že navrhuje „identifikovat vhodné hybridní mechanismy sdílení, které usnadní koexistenci mezi licencovanými mobilními zařízeními, WiFi a tam, kde je to vhodné, stávajícími uživateli pásma“.

Regulátor představil několik nápadů, jak by mohl být implementován jeho hybridní model sdílení, přičemž první se zaměřil na vnitřní a venkovní rozdělení, které podle Ofcomu prozkoumá možnost umožnění vnitřního použití WiFi a zároveň umožní licencované mobilní použití venku.

Dalším navrženým nápadem bylo geografické sdílení. V tomto případě by byly frekvence vyhrazeny pro mobilní použití ve specifických místech s vysokým provozem a použity pro WiFi jinde.

Ofcom uvedl, že do 15. září 2023 zve k vyjádření ke svému novému přístupu.

V USA Federální komise pro komunikace (FCC) v roce 2020 přidělila pásmo 6 GHz WiFi, což umožnilo rozvoj WiFi 6E.

Zdroj: datacenterdynamics.com

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »