NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

A1 Telekom Austria formalizuje dohodu o vyčlenění aktiv věží

Telecommunications tower telco NETGURU

A1 Telekom Austria se posunul o krok blíže k vyčlenění svých aktiv v oblasti telekomunikační infrastruktury poté, co na svém posledním zasedání formalizoval plány.

Prostřednictvím své dozorčí rady se telco dohodlo se svou hlavní skupinou akcionářů na přijetí formálních rozhodnutí o odštěpení.

Pokud jde o novou věžovou společnost, bude se jmenovat EuroTeleSites AG a bude kotována na vídeňské burze do konce roku 2023.

Musí to ještě schválit akcionáři Telekom Austria, od kterých se očekává, že tak učiní na mimořádné valné hromadě plánované na 1. srpna 2023.

Společnost potvrdila, že její představenstvo jmenovalo Iva Ivanovského generálním ředitelem a Larse Mosdorfa finančním ředitelem EuroTeleSites AG.

Začátkem tohoto roku získalo rozhodnutí vyčlenit tato aktiva veřejnou podporu od dvou největších akcionářů A1: América Móvil a státního rakouského investičního fondu ÖBAG.

„Odštěpení věží od telekomunikačního byznysu umožní efektivnější alokaci kapitálu a větší kapacitu v Telekom Austria pro rozšíření jejích celkových investičních plánů,“ uvedl tehdy América Móvil.

América Móvil drží většinový podíl v A1 s 51procentním podílem, zatímco ÖBAG drží 28,42 procenta.

Vídeňská společnost A1 Telekom je evropskou jednotkou América Móvil a poskytuje digitální služby a komunikační řešení pod značkou A1 přibližně 27 milionům zákazníků v Rakousku, Bulharsku, Chorvatsku, Bělorusku, Slovinsku, Severní Makedonii a Srbsku.

Transakce zahrnuje 12 900 mobilních věží v sedmi zemích, přičemž akcionáři získají podíly v nové společnosti v poměru k jejich stávajícím podílům.

Zdroj: datacenterdynamics.com

KKDS Plzeň 2023 sál
telekomunikace

ISP: Usnadněte pravidla a budeme stavět optiku

Největší telekomunikační konference v České republice “Kam kráčí digitální sítě” proběhla v Plzni za účasti předních zástupců telekomunikačního sektoru, státních organizací i politické reprezentace. Celkem

ČÍST DÁLE »