NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Austrálie nabízí licence pro 5G mmWave spektrum 15 operátorům

5G mmWave spectrum

Australský regulační orgán pro média a komunikaci ACMA oznámil, že všem 15 žádajícím společnostem byla nabídnuta licence v pásmech 26 GHz a 28 GHz.

Mezi úspěšnými uchazeči jsou MarchNet, Dreamtilt, Field Solutions Group, Opticomm, Nokia, NBN Co, Optus, Telstra, Vocus, Starlink (SpaceX), WorldVu (One Web), Inmarsat, Viasat, O3B/SES S.A a New Skies Satellites/SES.

ACMA uvedla, že řada žadatelů hodlá poskytovat bezdrátové širokopásmové služby ve všech státech a teritoriích a v městských, regionálních a venkovských oblastech. Rovněž došlo k výraznému využití ze strany poskytovatelů pevných satelitních služeb v celé Austrálii, včetně stávajících poskytovatelů a nových účastníků australského satelitního trhu.

„mmWave může umožnit přenos velkého množství dat s minimálním zpožděním – což umožňuje rychlejší digitální komunikaci a nové příležitosti pro konektivitu a inovativní využití podporující australskou digitální transformaci,“ uvedla ve svém prohlášení ACMA.

Pomocí nových celoplošných licencí mohli žadatelé identifikovat regiony a množství spektra, které by chtěli využít. Spektrum, které nebylo v tomto počátečním kole přiděleno v pásmech 26 GHz (24,7 – 25,1 GHz) a 28 GHz (27,5-29,5 GHz), bude přiděleno během ledna 2021.

Minulý týden ACMA otevřela aplikace pro dražbu licencí na spektrum v pásmu 26 GHz (25,1 – 27,5 GHz v hlavních populačních centrech).

Období pro podávání žádostí běží od 14. prosince 2020 do 21. ledna 2021. Spouštění aukce spektra je naplánováno na duben 2021.

Na závěr této aukce bude následovat další kolo přidělování spektra v pásmu 26 GHz (25,1 – 27,5 GHz) pokrývající regionální a vzdálené oblasti v Austrálii, uvedl regulátor.

Ve druhé polovině roku 2021 australská vláda přidělí nízkopásmové 5G spektrum (v pásmu 850/900 MHz), které bude klíčové pro širší geografické pokrytí 5G službami.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »