NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

NYSE vyřadí čínské telekomunikační operátory

NYSE China mobile operators

Newyorská burza cenných papírů (NYSE) těsně před koncem roku 2020 oznámila, že zahájila řízení o vyřazení akcií společností China Telecom, China Mobile a China Unicom z akciového trhu.

Tento krok následuje po příkazu podepsaném prezidentem Donaldem Trumpem 12. listopadu, který zakazuje jakýmkoli americkým společnostem nebo lidem investovat do společností s vazbami na čínskou armádu.

NYSE potvrdilo, že obchodování s těmito cennými papíry se zastaví 11. ledna. Americké ministerstvo obrany již dříve uvedlo, že tři čínští operátoři mají významné vazby na čínské vojenské a bezpečnostní síly.

Ve svém prohlášení vydaném 3. ledna Čínská regulační komise pro cenné papíry (CSRC) uvedla, že rozhodnutí NYSE nebude mít dopad na podnikání těchto tří společností, protože velikost American Deposit Receipt (ADR) společností zůstávají menší než 2,2% jejich celkového kapitálu s tržní kapitalizací nižší než 20 miliard CNY (3,09 miliardy USD).

CSRC uvedla, že oznámení NYSE o vyřazení tří telekomunikačních společností vychází z výkonného příkazu americké administrativy zaměřeného na společnosti, které jsou podle ní napojeny na čínskou armádu. “Výkonná objednávka, která je založena na politických účelech, zcela ignorovala skutečnou situaci příslušných společností a legitimní práva globálních investorů a vážně poškodila tržní pravidla a objednávky,” uvedl regulátor.

„Pevně ​​podporujeme tyto tři společnosti, aby chránily svá legitimní práva v souladu se zákonem, a věříme, že jsou schopny správně zvládnout jakýkoli negativní dopad způsobený výkonným nařízením a potenciálním vyřazením,“ dodal regulátor.

China Unicom a China Mobile uvedly, že v současné době přezkoumávají způsoby ochrany práv společností, zatímco China Telecom uvedla, že zvažuje „odpovídající možnosti“ „ochrany legitimních zájmů společnosti“.

Čínské ministerstvo obchodu rovněž 2. ledna uvedlo, že země přijme veškerá opatření nezbytná k ochraně práv čínských firem, a uvádí, že očekává, že obě země budou moci společně vytvořit spravedlivé a předvídatelné prostředí pro podniky a investory.

Zdroj: rcrwireless.com