NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Jihoafrický regulátor dostane šest žádostí pro aukci 5G spektra

South Africa

Nezávislý komunikační úřad Jihoafrické republiky (ICASA) oznámil, že o účast v nadcházející aukci vícepásmového spektra požádalo šest společností. Aukce spektra pokrývá nízké a střední pásmo frekvencí pro 5G.

Operátoři, kteří podali žádost, jsou všichni stávající operátoři na trhu: Cell C, Rain Networks, Vodacom, Telkom, Liquid Telecom a MTN.

ICASA zpřístupnila kmitočty v pásmech 700 MHz, 800 MHz, 2600 MHz a 3500 MHz pro přidělení kvalifikovaným žadatelům.

Regulátor uvedl, že má v úmyslu provést aukci licencí nejpozději do 31. března 2021.

V květnu zahájil jihoafrický dopravce Vodacom to, co prohlašoval za první živou 5G mobilní síť v Africe.

Počáteční služba 5G byla k dispozici ve městech Johannesburg, Pretoria a Cape Town.

Vodacomu bylo přiděleno dočasné spektrum po dobu trvání národní katastrofy kvůli pandemii COVID-19, včetně jednoho 50 megahertzového kanálu v pásmu 3,5 GHz, který byl použit ke zrychlení 5G. Vodacom také prohlásil, že je prvním operátorem, který aktivoval dočasné spektrum v Jižní Africe.

Společnost Vodacom v současné době používá k nasazení své 5G sítě zařízení společnosti Nokia. Nokia uvedla, že její portfolio produktů bezdrátové sítě AirScale umožní společnosti Vodacom nasadit služby 5G v několika pásmech spektra, včetně nových pásem 3500 MHz, 2600 MHz a 700/800 MHz, která budou dražena v roce 2021.

V červenci oznámil konkurenční operátor MTN spuštění své 5G sítě v zemi s počátečním nasazením 100 5G umístění. Síť původně pokrývala oblasti Johannesburgu a Kapského Města, stejně jako Bloemfontein a Port Elizabeth. MTN uvedla, že před spuštěním prováděla rozsáhlé testy 5G, což bylo možné díky rozhodnutí jihoafrické vlády udělit dočasné 5G spektrum. MTN uvedla, že pro tato počáteční nasazení 5G používá dynamické sdílení spektra (DSS).

Zdroj: rcrwireless.com

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »