NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Analysys Mason: 5G sítě přispějí Evropě částkou 4,43 bilionu korun

Ericsson 5G Evropa

5G sítě společnosti Ericsson pronikly letos do všech kontinentů s výjimkou Antarktidy. Celkově už uzavřel Ericsson 118 smluv na zavedení infrastruktury 5G. Stále početnější zastoupení má v počtu kontraktů Evropa, úspěchy slaví společnost i ve středoevropském regionu. V Česku uzavřeli zástupci společností Ericsson a CETIN a.s. pětiletou smlouvu o vybudování kritické infrastruktury 5G, Ericsson tak zmodernizuje více než 4 000 základnových stanic v celé provozní oblasti mobilní sítě společnosti CETIN a.s. pokrývající dvě třetiny České republiky, včetně hustě osídlených oblastí Prahy, Brna a Ostravy. K zákazníkům společnosti CETIN a.s. patří například operátoři T-Mobile a O2. Zavedení 5G sítí představuje v době pandemie vítaný stimul pro českou ekonomiku. Podle studie agentury Analysys Mason bude zavedení páté generace mobilních sítí znamenat přínos pro české hospodářství ve výši 101,6 miliardy korun.

Ericsson zaznamenává úspěchy i v okolních zemích. V Polsku poskytuje 5G sítě pro společnosti Play a Polkomtel, v Rumunsku pro DiGI a Orange Romania. Aktivní je Ericsson při implementaci 5G i ve Slovinsku (spolupráce s Telekom Slovenije) a Maďarsku (Magyar Telekom).
Zákazníků společnosti Ericsson na mapě starého kontinentu přibývá. Posledním klientem se stala řecká společnost WIND Hellas. Ericsson tak v další členské zemi Evropské unie zajistí změnu stávající sítě podporující 2G, 3G a 4G na infrastrukturu podporující první samostatnou řeckou 5G síť.

5G sítě podle Analysys Mason celé Evropě přispějí částkou 4,43 bilionu korun (162 miliardy euro). Právě v době ekonomických potíží spojených s COVID-19 je žádoucí ještě posílit zavádění 5G sítí.

Podle studie Mobility Report společnosti Ericsson bude koncem roku 2020 napojena na 5G sítě více než miliarda lidí, do pěti let to bude 60 procent lidí na planetě. Ve střední Evropě v roce 2026 podíl 5G na všech smlouvách o poskytování mobilních služeb dosáhne 35 procent. Nejvíce pak 5G sítě budou využívat obyvatelé Severní Ameriky – mělo by jich být 80 procent.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »