NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nová síťová infrastruktura pro domov se sociálními službami

Terezín

Domov Terezín se nachází v nejstarší budově ve městě, která byla postavena v letech 1780 až 1781. Zařízení poskytující služby lidem, kteří se dostali do nepříznivé sociální situace a vyžadují pravidelnou pomoc jiné osoby, se nachází přímo ve středu města a je v něm ubytováno více než 250 klientů. Výhodou zařízení je, že umožňuje bydlení, stravování, zprostředkování lékařské péče, rehabilitaci, sociální služby, individuální péči a aktivní využití volného času i partnerským dvojicím. Pro zvýšení komfortu pobytu klientů a efektivnější práci ošetřovatelů proběhla v Domově Terezín kompletní modernizace síťové infrastruktury.

Novou síťovou infrastrukturu a kompletní pokrytí objektu Domova Terezín Wi-Fi sítí navrhla a realizovala firma CALL Servis s.r.o., Gold partner společnosti Zyxel. Jedním ze základních požadavků na rekonstrukci byla rovněž minimalizace zásahů do historicky cenného, citlivě renovovaného objektu Domova Terezín.

Základním prvkem nové síťové infrastruktury Domova Terezín je bezpečnostní brána Zyxel USG110 UTM, která pracuje zároveň jako firewall i kontroler pro nově instalované přístupové body bezdrátové sítě. Firewall Zyxel USG110 UTM se současně stará o kontrolu síťového provozu na základě pravidel, antivirovou ochranu sítě a filtrování nevyžádané pošty.

Pokrytí Domova Terezín signálem bezdrátové sítě zajišťují přístupové body Zyxel WAC6303D-S a Zyxel NWA5123-AC. Zyxel WAC6303D-S jsou přístupové body disponující technologií smart antén díky, které nabízí vynikající výkon i dosah a poskytují automatickou optimalizaci vyzařování signálu Wi-Fi podle aktuálního počtu a fyzického rozmístění klientů. Přístupové body Zyxel NWA5123-AC vynikají svým vysokým výkonem a rozsahem pokrytí bezdrátovou sítí, kterého dosahují díky speciální konstrukci antén. Wi-Fi síť je centrálně řízena z bezpečnostní brány Zyxel USG110 UTM, která zároveň zajišťuje oddělení sítí pro klienty, personál i návštěvy, stejně jako filtrování webových stránek dle obsahu a řízení šířky pásma pro jednotlivá koncová zařízení.

Přístupové body jsou připojeny do přepínačů Zyxel řady GS2210 s funkcí napájení zařízení po Ethernetu (PoE dle normy 802.3at). Z portů přepínačů Zyxel GS2210 lze napájet zařízení s celkovým příkonem až 375 wattů, jedno zařízení pak může čerpat až 30 wattů.

S výkonnými síťovými prvky Zyxel se podařilo kompletně přebudovat síťovou infrastrukturu Domova Terezín. Nová síť spolehlivě slouží personálu, pro výkon jejich práce stejně jako klientům domova pro maximální zpříjemnění jejich pobytu a zprostředkování kontaktu s jejich blízkými.

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »