NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

ZTE si zajistila již 55 5G kontraktů

ZTE netguru

ZTE vykázala provozní výnosy ve výši 74,13 miliard CNY (11 miliard USD) v prvních třech čtvrtletích roku, což je nárůst o 15,4% ve srovnání s obdobím před rokem, uvedl čínský prodejce ve svém prohlášení.

Během tohoto období činil čistý zisk 2,71 miliardy CNY, zatímco čistý zisk po mimořádných položkách připadajících držitelům kmenových akcií kótované společnosti činil 1,45 miliardy CNY. Ve třetím čtvrtletí roku dosáhly provozní výnosy ZTE 26,93 miliardy CNY, což představuje meziroční nárůst o 37,2%. ZTE rovněž uvedla, že její čistý zisk za třetí čtvrtletí klesl o 68% na 854,8 milionu CNY.

„Během tohoto období se společnost ZTE zaměřila na inovace a trvalé vysoké investice do výzkumu a vývoje a neustále zlepšovala své hlavní konkurenční výhody v éře 5G. Za prvních devět měsíců dosáhly výdaje společnosti na výzkum a vývoj 10,79 miliardy CNY, což představuje meziroční nárůst o 15,3%, “ uvedla společnost. „Společnost ZTE využila příležitosti rychlého rozvoje 5G v Číně a prozkoumala inovace průmyslových aplikací 5G ve spolupráci se svými zákazníky a partnery, aby aktivovala vitalitu odvětví a trhu a dosáhla tak rychlého obchodního růstu. Společnost navíc trvale udržuje zdravé operace na zámořských trzích zkoumáním trhů s vysokou hodnotou a podporou stabilního rozvoje podnikání v klíčových zemích. “

Čínský prodejce poznamenal, že v prostoru 5G si již zajistil 55 obchodních kontraktů. ZTE také uvedla, že má partnerství 5G s 90 operátory po celém světě.

Ve třetím čtvrtletí roku 2020 společnost ZTE uvedla, že spolupracovala s průmyslovými zákazníky, jako jsou pobočka China Mobile v Guangzhou, China Telecom, Metro Fuzhou, China Southern Power Grid a China Baowu Steel Group při implementaci 5G aplikací v dopravě, energetice, těžbě, obchodu a dalších oblastech.

ZTE zaznamenává rychlou migraci na samostatnou (SA) 5G síť v Číně, protože místní operátoři již upgradují své 5G sítě na 5G SA, řekl již dříve Chen Qiong, technický ředitel ZTE nadnárodní operátorské jednotky 1. úrovně.

„Vývoj z Non-standalone (NSA) na SA 5G již v Číně probíhá. V roce 2019 společnost China Mobile, China Telecom a China Unicom komerčně zahájily provoz 5G v režimu NSA, zatímco většina komerčních terminálů podporovala NSA 5G, nikoli však SA 5G. V roce 2020 však bude většina nových implementací v režimu SA nebo NSA + SA a dříve nasazené NSA budou upgradovány na SA, protože komerční terminály na trhu nyní podporují SA 5G,“ uvedl výkonný ředitel.

Výkonný ředitel dodal, že ZTE v současné době uzavírá smlouvy na 5G se společnostmi China Mobile, China Telecom, China Unicom a China Broadcasting Network. “Partnerství mezi ZTE a čtyřmi operátory je dlouhodobé a silné. ZTE se všemi úzce spolupracuje od samého počátku na projektech 5G a pomáhá jim se spuštěním komerčních služeb 5G. SA 5G je nyní centrem všech těchto projektů, “ dodal.

V roce 2020 dosáhne celkový podíl ZTE na trhu u tří hlavních čínských operátorů více než 30%. V těchto 5G projektech poskytla ZTE end-to-end 5G řešení, včetně Common Core (která je založena na virtualizovaném řešení schopném podporovat 4G i 5G), duálních základnových stanic NSA + SA a vysoce výkonného masivního MIMO AAU.

Zdroj: rcrwireless.com

PROFiber Networking FO-01 Základy vláknové optiky
telekomunikace

Kurz: FO-01 Základy vláknové optiky

Cílem kurzu FO-01 Základy vláknové optiky je poskytnout základní znalosti včetně praktických zkušeností pro práci s optickými vlákny. Kurz je vhodný pro méně zkušené pracovníky

ČÍST DÁLE »