NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Yahsat a Bayanat se spojí do společnosti zaměřené na vesmírné technologie

vesmír Země planeta

Satelitní operátor Yahsat a poskytovatel analytických služeb Bayanat se dohodli na fúzi všech akcií.

Ve společném oznámení obě společnosti uvedly, že sloučená entita bude mít hodnotu 15 miliard dirhamů (4,1 miliardy dolarů), přičemž nová entita bude pojmenována Space42.

Navrhovaná dohoda by z Bayanatu učinila právní subjekt, jehož akcionáři by vlastnili přibližně 54 procent sloučeného podniku a zbytek by drželi akcionáři Yahsat se sídlem v Abu Dhabi.

Předseda Bayanat H.E. Tareq Al Hosani řekl, že „fúze sjednotí dvě přední domácí společnosti a vytvoří první společnost v oblasti vesmírných technologií s umělou inteligencí v regionu MENA“.

„Využití našich doplňkových aktiv, schopností a ambicí nám umožní expandovat napříč vesmírným hodnotovým řetězcem a nabídnout bezkonkurenční služby naší kombinované zákaznické základně,“ dodal.

„Společně využijeme naše klíčové synergie k posílení naší pozice klíčového motoru růstu a poskytovatele strategických řešení pro vládu Spojených arabských emirátů a jejich agentur a zároveň rozšíříme náš dosah na globální zákazníky.”

Skupina 42 (G42), Mubadala Investment Company (Mubadala) a International Holding Company (IHC) budou vlastnit přibližně 42 procent, 29 procent a 8 procent sloučené entity.

„Fúze je přesvědčivou příležitostí k posílení tvorby hodnoty pro akcionáře, využitím synergií a strategické konsolidace k vytvoření technologicky pokročilého šampióna, který dále posílí pozici SAE jako lídra v odvětví umělé inteligence a vesmíru,” dodal Musabbeh Al Kaabi, předseda Yahsat.

Fúze podléhá regulačnímu souhlasu vládních úřadů.

Obě společnosti budou i nadále fungovat samostatně, dokud nenabude fúze účinnosti.

Zdroj: datacenterdynamics.com