NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Nokia prodá platformy pro správu společnosti Lumine Group

5G site Nokia

Finský prodejce Nokia souhlasil s prodejem svých podniků správy zařízení a platformy pro správu služeb (SMP) společnosti Lumine Group.

Hodnota transakce je 185 milionů EUR a očekává se, že bude uzavřena v prvním čtvrtletí příštího roku, pokud bude schválena.

V rámci dohody přejde zhruba 500 zaměstnanců týmu správy zařízení a SMP společnosti Nokia do skupiny Lumine Group.

Lumine se specializuje na získávání, správu a budování softwaru specifického pro průmysl v telekomunikacích a médiích.

Podle Nokie Lumine „zamýšlí provozovat DM a SMP jako samostatný podnik, který se bude jmenovat Motive“.

„Nokia je potěšena uzavřením této smlouvy se společností Lumine jako další známkou pokroku v naší strategii zaměřit investice do oblastí, které jsou pro naše podnikání nejdůležitější,“ řekl Raghav Sahgal, prezident cloudových a síťových služeb společnosti Nokia.

„Lumine Group má odborné znalosti v telekomunikačním průmyslu, stejně jako strategické zaměření a zdroje, aby poháněla podniky platforem pro správu zařízení a služeb vpřed k silnější budoucnosti.”

Software pro správu zařízení Nokia umožňuje poskytovatelům služeb vzdáleně spravovat domácí širokopásmová přístupová zařízení, stejně jako senzory internetu věcí a zařízení od různých výrobců.

Pokud jde o SMP, pokrývá více než 150 nasazení po celém světě a má pod správou více než jednu miliardu zařízení.

Začátkem tohoto roku Nokia potvrdila, že do roku 2026 zruší až 14 000 pracovních míst.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »