NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Wi-Fi routery s mobilním 3G/4G připojením

TL-MR3620

Přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, představuje dva nové dvoupásmové Wi-Fi routery, pro připojení prostřednictvím mobilní sítě 3G/4G. Oba poskytují připojení k internetu rychlostí až 150 Mbit/s a Wi-Fi připojení rychlostí 450 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz.

TP-Link Archer MR400 není potřeba konfigurovat, stačí vložit SIM kartu pro 4G LTE síť a přístroj zapnout. Připojení je v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz s optimalizovaným výkonem a minimalizovanými interferencemi signálu. To spolu se dvěma externími anténami využívajícími nejmodernější technologie zajišťuje stabilní připojení a široké pokrytí. Možnosti rozšiřují tři standardní porty LAN pro místní síť a jeden port LAN/WAN pro externí připojení.

TP-Link TL-MR3620 také poskytuje připojení 3G/4G a dvoupásmovou Wi-Fi síť. Ke zprovoznění mobilního připojení vyžaduje 3G/4G USB modem, USB port je umístěn na zadním panelu. K dispozici je i standardní port WAN/LAN pro libovolný typ připojení k internetu prostřednictvím příslušného modemu – kabelového, DSL nebo optického. Je vybavený vysoce výkonnými externími anténami, MU-MIMO a tvarování signálu, které maximalizují rychlost připojení a kvalitu signálu pro všechna připojená koncová zařízení. K dispozici je i možnost vytvořit bezpečně oddělenou samostatnou síť pro hosty a nastavovat pravidla připojení pomocí rodičovské kontroly. Při připojení k internetu jiným způsobem než mobilním modemem lze využít port USB ke sdílení datového úložiště nebo tiskárny.

Klíčové vlastnosti:

  • Připojení k mobilnímu internetu 3G/4G s rychlostí až 150 Mbit/s (downlink)
  • Dvoupásmová Wi-Fi síť standardu IEEE 802.11ac v pásmech 2,4 GHz (450 Mbit/s) a 5 GHz (867 Mb/s)
  • Možnost připojení koncových zařízení kabelem pomocí standardních portů LAN RJ45
  • Podpora pevného připojení k WAN
  • Výkonné anténní technologie zajišťují velký dosah a vysokou kvalitu připojení

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Megafon
telekomunikace

Rostelcom chce zpečetit akvizici Megafonu

Ruský mobilní operátor Rostelcom má údajně zájem získat Megafon. CNews píše, že potenciální obchod se projednává na vládní úrovni. Státem vlastněný Rostelcom již vlastní jiného

ČÍST DÁLE »