NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Wi-Fi routery s mobilním 3G/4G připojením

TL-MR3620

Přední světový dodavatel bezdrátových síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, představuje dva nové dvoupásmové Wi-Fi routery, pro připojení prostřednictvím mobilní sítě 3G/4G. Oba poskytují připojení k internetu rychlostí až 150 Mbit/s a Wi-Fi připojení rychlostí 450 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz.

TP-Link Archer MR400 není potřeba konfigurovat, stačí vložit SIM kartu pro 4G LTE síť a přístroj zapnout. Připojení je v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz s optimalizovaným výkonem a minimalizovanými interferencemi signálu. To spolu se dvěma externími anténami využívajícími nejmodernější technologie zajišťuje stabilní připojení a široké pokrytí. Možnosti rozšiřují tři standardní porty LAN pro místní síť a jeden port LAN/WAN pro externí připojení.

TP-Link TL-MR3620 také poskytuje připojení 3G/4G a dvoupásmovou Wi-Fi síť. Ke zprovoznění mobilního připojení vyžaduje 3G/4G USB modem, USB port je umístěn na zadním panelu. K dispozici je i standardní port WAN/LAN pro libovolný typ připojení k internetu prostřednictvím příslušného modemu – kabelového, DSL nebo optického. Je vybavený vysoce výkonnými externími anténami, MU-MIMO a tvarování signálu, které maximalizují rychlost připojení a kvalitu signálu pro všechna připojená koncová zařízení. K dispozici je i možnost vytvořit bezpečně oddělenou samostatnou síť pro hosty a nastavovat pravidla připojení pomocí rodičovské kontroly. Při připojení k internetu jiným způsobem než mobilním modemem lze využít port USB ke sdílení datového úložiště nebo tiskárny.

Klíčové vlastnosti:

  • Připojení k mobilnímu internetu 3G/4G s rychlostí až 150 Mbit/s (downlink)
  • Dvoupásmová Wi-Fi síť standardu IEEE 802.11ac v pásmech 2,4 GHz (450 Mbit/s) a 5 GHz (867 Mb/s)
  • Možnost připojení koncových zařízení kabelem pomocí standardních portů LAN RJ45
  • Podpora pevného připojení k WAN
  • Výkonné anténní technologie zajišťují velký dosah a vysokou kvalitu připojení

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor