NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Wi-Fi Alliance nahrazuje schéma pojmenování 802.11 čísly verzí

Wi-Fi 6

Wi-Fi Alliance zjednodušila názvy standardů Wi-Fi tím, že zrušila komplexní kódové schéma, jako je například “802.11”.

Místo toho aliance zavedla jednociferné klasifikace, počínaje “Wi-Fi 6”, což je nové označení pro produkty a sítě, které podporují technologii Wi-Fi založenou na technologii 802.11ax.

Aliance doufá, že Wi-Fi 6 poskytne uživatelům snadno srozumitelné označení pro technologii Wi-Fi podporovanou jejich zařízením a používanou při připojení zařízení k sítím Wi-Fi.

“Už po téměř dvě desetiletí museli uživatelé Wi-Fi prohledat technické konvence pojmenování, aby zjistili, zda jejich zařízení podporují nejnovější Wi-Fi,” řekl Edgar Figueroa, prezident a generální ředitel společnosti Wi-Fi Alliance.

“Wi-Fi Alliance je nadšená představením Wi-Fi 6 a představí nový režim pojmenování, který pomůže průmyslu a uživatelům Wi-Fi snadno pochopit generaci Wi-Fi podporovanou jejich zařízením nebo připojením.”

Nový systém pojmenování identifikuje generace Wi-Fi v číselném pořadí, které odpovídá zásadnímu pokroku v oblasti Wi-Fi. Názvy generací mohou dodavatelé produktů použít k identifikaci nejnovějších technologií Wi-Fi, které zařízení podporuje, dodavateli operačních systémů k identifikaci připojení Wi-Fi mezi zařízením a sítí, a poskytovateli služeb k určení možností Wi-Fi sítě svým zákazníkům.

Wi-Fi Alliance uvedla, že tato nová terminologie může být také použita k odlišení předchozích generací, jako je například 802.11n nebo 802.11ac. Číselná sekvence zahrnuje Wi-Fi 6 a také Wi-Fi 5 pro identifikaci zařízení podporujících technologii 802.11ac a Wi-Fi 4 pro identifikaci zařízení podporujících technologii 802.11n.

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz
telekomunikace

Rakuten zavádí mobilní služby v pásmu 700 MHz

Společnost Rakuten Mobile potvrdila spuštění komerčních služeb prostřednictvím spektra 700 MHz. Spektrum, přezdívané „platinové pásmo“, bylo přiděleno ministerstvem vnitra a komunikací země. Ve svém oznámení

ČÍST DÁLE »
Rozhovor Monitoring sítí pro ISP
telekomunikace

Rozhovor: Monitoring sítí pro ISP

Na detaily monitoringu sítí pro ISP jsme se zeptali specialisty na síťový monitoring Matěje Pavelky, zakladatele společnosti FLOWCUTTER. V čem je síla monitoringu sítě pro

ČÍST DÁLE »