NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Vylepšený Wi-Fi router s dvoujádrovým 1,8GHz procesorem

Wi-Fi_router_NETGEAR_R8000P

Novou verzi Wi-Fi routeru R8000. Model R8000P (Nighthawk X6S) uvádí na trh společnost Netgear. Router nabízí veškeré dosavadní funkce svého předchůdce, nově je vybaven také dvoujádrovým 1,8GHz procesorem, Wi-Fi standardem AC4000 a technologií MU-MIMO, které výrazně zvyšují rychlost i spolehlivost připojení bez ohledu na počet připojených mobilních zařízení.

Rychlejší a výkonnější

Nový třípásmový Wi-Fi router R8000P je opatřen výkonným dvoujádrovým 1,8GHz procesorem, který v kombinaci s Wi-Fi standardem AC4000 a technologiemi Multi-User MIMO (MU-MIMO)* a SmartConnect poskytuje rychlé a spolehlivé připojení s maximální teoretickou propustností až 4 Gb/s (750 Mb/s v 2,4GHz pásmu a 2x 1 625 Mb/s v 5GHz pásmu)**. Široké pokrytí i napříč velkými domy zajišťuje šestice interních antén v kombinaci s technologií inteligentního zaměřování signálu Beamforming+.

Wi-Fi router R8000P je vybaven pěti gigabitovými ethernetovými porty (4x LAN, 1x WAN), přičemž dva z nich lze v porovnání s předchozím modelem vzájemně agregovat a dosáhnout tak dvojnásobně vyšší přenosové rychlosti. Součástí zařízení je také dvojice USB portů (1x USB 3.0, 1x USB 2.0) nabízející snadný a rychlý přístup k externím datům.

Snadná správa

NETGEAR R8000P podporuje širokou řadu pokročilých funkcí, jež umožňují zařízení snadno nainstalovat, konfigurovat a spravovat:

  • Tlačítko Push ‘N’ Connect pro snadné připojení k síti (WPS).
  • Aplikace NETGEAR genie pro vzdálenou správu a snadnou instalaci, aktualizaci, monitorování, kontrolu a opravu domácí sítě.
  • Kompatibilita s Amazon Echo/Alexa umožňující ovládání sítě prostřednictvím hlasových příkazů.
  • ReadyCLOUD USB Access umožňující bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti.
  • ReadySHARE USB Access umožňující bezdrátový přístup a sdílení USB disku a tiskárny.
  • DLNA s možností nalézt a přehrát vybrané soubory na DLNA TV a herních konzolích.
  • ReadySHARE Vault automaticky zálohující změny provedené ve všech počítačích v domácí síti do externího USB disku připojeného k routeru R8000P.
  • ReadyShare Printer zajišťující bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.
  • iTunes kompatibilita umožňující prostřednictvím AirPlay či Apple Remote přehrávat hudbu uloženou na USB disku.

Bezpečná síť

Bezpečné připojení routeru k síti zajišťuje řada bezpečnostních funkcí v podobě chráněného přístupu k Wi-Fi (WPA/WPA2 – PSK), customizované, volně dostupné URL pro nastavení osobního FTP serveru, podpory VPN, dvojité firewall ochrany (SPI a NAT) či prevence před DoS útoky. Zařízení zároveň podporuje oddělený přístup k síti pro hosty či zesílenou rodičovskou kontrolu zamezující přístup na vybrané weby konkrétním členům rodiny či jejich zařízením.

Cena a dostupnost

Wi-Fi router NETGEAR R8000P je v prodeji v sítí všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 7 620 Kč s DPH.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor

Cellular 5G Wireless
telekomunikace

Magyar Telekom vybral jádro Mavenir

Maďarský telekomunikační operátor Magyar Telekom si vybral Mavenir jako svého poskytovatele konvergovaného jádra paketů pro svou síť 5G. Podle společností cloudové, kontejnerové řešení zjednoduší a

ČÍST DÁLE »