NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Kotlin je pro vývojáře nejzajímavější

Podíl uživatelů nástroje IntelliJ IDEA vzrostl z 46 % na 54 %. Celých 91 % uživatelů jej používá, protože považuje toto IDE z dílny JetBrains za funkčně vyspělejší oproti konkurenčním produktům na trhu. V průzkumu RebelLabs Developer Productivity Report 2017,založeném na průzkumu Java komunity byla zjištěna průměrná spokojenost zákazníků s tímto produktem byla hodnocena 8.7 z 10 bodů.

„Gratulujeme JetBrains a Kotlin týmům. Udělali jste skvělou práci. Kotlin je v současnosti opravdu jednou z nejzajímavějších technologií, a to jak pro JVM, tak pro Android. Doufejme, že má pro mnoho a mnoho uživatelů jasnou budoucnost!“ Napsali autoři reportu Oleg Shelajev a Simon Maple.

Přestože se Kotlin tento rok objevil v reportu poprvé, tak ti, kteří jej vyzkoušeli hodnotí spokojenost s ním 9.1 bodů z  10. Kotlin tak má nejlepší hodnocení mezi všemi nástroji, na které se RebelLabs dotazovali.

Autor: Petr Smolník, šéfredaktor