NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Qualcomm zůstává silný s portfoliem 5G a patentů

Qualcomm 5G

Během posledních několika desetiletí byl Qualcomm jednou z nejvýznamnějších společností v globálním bezdrátovém prostoru. Jako lídr v oblasti 5G vidí Qualcomm silný růst po mnoho dalších let, protože svět upgraduje své bezdrátové sítě, smartphony, tablety a další. To spolu s jejich obrovským portfoliem bezdrátových patentů znamená, že tato společnost je do budoucna silným hráčem.

Cristiano Amon bude letos dalším generálním ředitelem společnosti Qualcomm a vypadá to, že si vytvořil solidní kontrolu nad směrem a stavem společnosti. Něco, co se během let naučil od současného generálního ředitele Steva Mollenkopfa.

Cristiano Amon, další generální ředitel společnosti Qualcomm
Je pravda, že žádná společnost není neprůstřelná. Každá společnost je náchylná k průmyslovým změnám a významným globálním ekonomickým dopadům, jako tomu, co udělal Covid-19.

Jak již bylo řečeno, existuje jen několik globálních společností, které mohou a budou pokračovat v masivním růstu po mnoho let díky významným průmyslovým upgradům, jako je 5G wireless.

Jelikož je Qualcomm lídrem v 5G prostoru, vidím, že zůstávají jedním ze silných hráčů v pohybu.

Qualcomm je lídrem v 5G bezdrátovém průmyslu
Patentové portfolio Qualcomm je další velmi důležitou součástí růstu. Qualcomm má obrovské množství důležitých bezdrátových patentů. Jedná se o skutečnou konkurenční výhodu na bezdrátovém trhu.

Silný růst do budoucna zaznamenávají i další společnosti zapojené do masivní globální transformace 5G bezdrátových sítí. Společnosti jako Huawei, Ericsson, Nokia, HTC a několik dalších jsou také důležitými hráči v 5G závodě.

Qualcomm, Huawei, Ericsson, Nokia, HTC a další v 5G závodě
Společnost Qualcomm zaznamenala silný růst v roce 2020 a tato jízda ještě neskončila. Věřím, že bude pokračovat minimálně několik dalších let.

Jelikož se 5G nadále zrychluje jak u sítí, tak u výrobců zařízení, znamená to pro společnost prodloužené a silné období růstu. Něco, co v příštích několika letech zesílí, jak se tempo zrychlí.

Každá bezdrátová síť po celém světě upgraduje na 5G. Někteří tak dělají, aby získali konkurenční výhodu. Jiní tak dělají, aby udrželi krok s konkurencí.

Ať už je důvod jakýkoli, 5G je solidní trend a bude trvat několik let.

Qualcomm má volnou dráhu
Vítězství v případu FTC a urovnání s Apple osvobodily společnost Qualcomm od zaměření na růst, protože trh 5G se nadále zahřívá.

Společnost Qualcomm byla vždy inovátorem v bezdrátovém průmyslu, a to jak na straně sítě, tak na druhé straně se smartphony, tablety a dalšími.

I nadále jsou inovátory na trhu 5G. Zvažte jejich širokou škálu patentů v tomto odvětví.

Výzvy, kterým čelí odvětví bezdrátového průmyslu
Vždy existují výzvy. Zvažte, jak Apple směřuje k vlastním polovodičům a čipům.

V průmyslu také existuje nedostatek čipů. To bylo způsobeno COVID-19, když se společnosti začaly stahovat, aby se připravily na zpomalení. Poté, co nastartovalo oživení ve tvaru „V“, poptávka po čipech explodovala. Ve skutečnosti se poptávka nikdy nezpomalila.

To znamená, že nedostatek čipů by s námi mohl být ještě několik čtvrtletí. Tento nedostatek je však pouze dočasný. Krátkodobý problém. Dodavatelský řetězec by se měl vrátit do normálu do konce roku.

To má dopad na automobilový průmysl, ale také na každý další sektor založený na čipech. Dobrá zpráva, že tento dopad bude jen krátkodobý.

Pokud jde o akvizice, s postupem času jich očekávejte více. To je způsob, jak Qualcomm rozšiřuje svůj dosah dále a rychleji.

Qualcomm rozšiřuje dosah 5G dále, rychleji
Nedávno také zaujali otevřenější přístup. Pořádají mnoho briefingů, osobně před COVID-19 a dnes prostřednictvím videokonferencí. To jim dobře slouží. Očekávám, že to bude pokračovat dál.

Tato transparentnost by jim měla pomoci s růstem. Pomáhají vnějšímu světu lépe porozumět jejich podnikání jak dnes, tak i tomu, co přijde dál.

Je toho mnohem víc, co říci, vzhledem ke všemu, Qualcomm zůstává jednou z nejdůležitějších a nejatraktivnějších společností v prostoru 5G bezdrátového růstu, a to jak v USA, tak ve skutečnosti po celém světě. A mělo by to tak zůstat po mnoho dalších let na základě toho, co vidíme dnes.

Jeff Kagan

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »