NETGURU NETWORK NEWS je B2B komunitní web zaměřený na telekomunikace, ICT sítě, technologie, produkty a služby z těchto oblastí. #telekomunikace #telco #5G #networks #sítě #NETGURUNN

Türk Telekom považuje zkoušku Wi-Fi 6E za úspěšnou

Wi-Fi 6E world map

Společnost Türk Telekom oznámila dokončení série testů Wi-Fi 6E a zjistila, že tato technologie „zvyšuje rychlost a kapacitu v řadě různých scénářů pro koncové uživatele“. Testy, provedené v testovací laboratoři v kampusu Istanbul Acıbadem společnosti Türk Telekom, dosáhly rychlosti připojení 2 Gbps a vyšší s nízkou latencí, uvedl operátor.

Wi-Fi 6E označuje schopnost Wi-Fi využít pásmo 6 GHz pro nelicencovaný provoz Wi-Fi a slibuje vyšší rychlosti připojení a lepší kapacitu ve srovnání s 2,4 GHz a 5 GHz Wi-Fi. Podle Wi-Fi Alliance již více než 41 zemí po celém světě určilo 6 GHz pro nelicencované použití, zatímco mnoho dalších aktivně pracuje na otevření pásma.

Broadcom poskytl pro zkušební verzi svou vyhodnocovací platformu Wi-Fi 6E. K platformě byli připojeni různí klienti pomocí karty Intel AX210 160 MHz Wi-Fi 6E, aby bylo dostupné celé spektrum.

Tiago Rodrigues, generální ředitel Wireless Broadband Alliance, uvedl, že zkouška „nepochybně ukazuje, jak důležité je zavedení Wi-Fi 6E na naší cestě k propojenější budoucnosti“.

„Provozem ve spektru 6 GHz se rušení a latence dramaticky snižují, což zlepšuje uživatelskou zkušenost se zvýšenou rychlostí a výkonem hodným aplikací nové generace, o kterých se v současnosti diskutuje,“ pokračoval. „Překážky, s nimiž se již setkáváme, se stanou minulostí a potenciál bezproblémové konvergence se sítěmi 5G poskytne firmám nejen více příležitostí k monetizaci, ale vytvoří stavební kameny pro skutečně propojený svět.“

„Tyto rychlosti, kterých jsme dosáhli, umožní bezproblémové používání mnoha aplikací s konceptem chytré kanceláře, zdraví, zábavy, zabezpečení a chytré domácnosti. Díky řešení Wi-Fi 6E, které zkombinujeme s rozšířeným a vysokokapacitním optickým výkonem Türk Telekom, zajistíme široké využití vysokokapacitních služeb s nízkou latencí v domácnostech a kancelářích,“ komentoval CTO Türk Telekom Yusuf Kıraç.

Podle Türk Telekom test prokázal, že pásmo 6 GHz povede k budoucím ověřeným bezdrátovým širokopásmovým schopnostem pro Turecko a zároveň položí základy pro Wi-Fi 7.

Zdroj: rcrwireless.com

Vodafone testuje 5G na Ukrajině
telekomunikace

Vodafone testuje 5G na Ukrajině

Vodafone Ukrajina tento měsíc uskutečnil své první 5G zkoušky. Telekomunikační společnost se spojila s finským dodavatelem Nokia, aby provedla zkoušky během Action Forum 2024. Test

ČÍST DÁLE »